VI Niedziela Wielkanocy, 5 maja 2024 r.

• Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 8.00.
  • Godz. 10.00 – transmisja Mszy św. w TVP Lublin.
  • Godz. 12.30 – próba dla dzieci pierwszokomunijnych.
  • Godz. 15.00 – Msza św. połączona z obrzędem błogosławieństwa pól w Dąbrowicy (krzyżu przy ul. Uzdrowiskowej).

Poniedziałek:

• Pogrzeb śp. s. Maryli Spychalskiej FMM, odbędzie się w poniedziałek, 6 maja o godz. 11.30 w kościele parafialnym Ojców Franciszkanów w Zamościu.

Środa:

• W środę, 8 maja przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu modlitwą otaczamy abp Stanisława oraz pozostałych solenizantów i solenizantki.

Sobota:

• W sobotę, 11 maja o godz. 9.00 rozpocznie się liturgia wyznania wiary i spowiedź dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

• W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i dzień Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Msza św. w intencjach zbiorowych zostanie odprawiona o godz. 10.00; Suma rozpocznie się o godz. 12.00.

Lednica:

• Ks. Michał zaprasza na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych w Lednicy, w dniu1 czerwca br.: koszt wyjazdu – 200 PLN; zapisy w zakrystii.

• Dziękuję 7 Rodzinom z Dąbrowicy mieszkającym przy ul. Spacerowej, Słonecznej, Lipowej i Skrajnej, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 530 PLN.
  • Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 2×200 PLN.

Zapowiedzi przedślubne:

• Paulina Rachańczyk, panna z par. tutejszej i Patryk Piotr Mitura, kawaler z par. w Jastkowie – zapowiedź I.
  • Kaja Berenika Sawulska, panna z par. tutejszej i Eryk Warpas, kawaler z par. w Radawcu Dużym – zapowiedź II.
  • Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić proboszcza.

Patronują nam:

• W poniedziałek, 6 maja – św. Apostołowie Filip i Jakub: Filip to ten, który do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca. Jakub zwany Młodszym to aktywny uczestnik tak zwanego Soboru Jerozolimskiego i przewodniczący gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie, któremu przypisuje się autorstwo jednego z nowotestamentalnych listów.
  • W środę, 8 maja – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron naszej ojczyzny, który stanął w obronie królewskich poddanych i nie wahał się upomnieć króla Bolesława Śmiałego.