VI Niedziela Wielkanocy, 22 maja 2022 r.

• Z racji przypadającej w ubiegłym tygodniu 102. rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II, Akcja Katolicka rozprowadza Kremówki papieskie (7 PLN), z których dochód zostanie przeznaczony na wakacyjny wyjazd w góry dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.
  • Czwartek:
    • W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach wypraszając żyjącym Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych łaskę nieba.
  • Piątek:
    • W piątek, 27 maja, o godz. 17.30 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  • Niedziela:
    • W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nowenna do Ducha Świętego i Nabożeństwo majowe po Mszy Św. o godz. 8.00.
    • Po Mszy Św. o godz. 11.30 nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
    • O godz. 15.00 rozpocznie się Msza Św. i obrzęd poświęcenia pól w Kolonii Płouszowice.
  • Kwiaty:
    • Dziękuję Mieszkańcom (11 rodzin) Dąbrowicy nr 91-120, którzy złożyli ofiarę na kwiaty w wysokości 310 PLN.
    • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na ten cel Mieszkańców Dąbrowicy nr 121-150 – Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.
    • Dziękuję Parafianinowi za zezrębkowanie pozostałości przyciętych żywotników, które rosną wzdłuż ogrodzenia cmentarza.
    • Dziękuję Dzieciom obchodzącym Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, które złożyły ofiarę na rzecz parafii w wysokości 710 PLN – środki zostały przeznaczone na zapłatę za mensę drugiego z trzech odnowionych ołtarzy na placu kościelnym.
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 2×50 PLN.
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Poniedziałek, 23 maja – Święty Filip Nereusz (1515-1595), rzymski kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży.
    • Wtorek, 24 maja – Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych.
    • Sobota, 28 maja – Błogosławiony Stefan Wyszyński, biskup.