V Niedziela Zwykła, 5 lutego 2023 r.

• Przeżywamy dzisiaj pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 rozpocznie się Adoracja Eucharystyczna trwająca do godz. 10.00.
    • Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę gospodarczą, które są przeinaczone na nowe inwestycje w parafii.
    • Po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące charyzmatu Domowego Kościoła. Zapraszamy wszystkie zainteresowana małżeństwa sakramentalne – niezależnie od ich małżeńskiego stażu i sytuacji rodzinnej.
  • Sobota:
    • W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i jest to także Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z problemami zdrowotnymi. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 i 18.00 będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych.
    • Przypominamy także, że w każdy pierwszy piątek miesiąca przed południem odwiedzamy z posługą sakramentalnych osoby, które z powodu choroby lub podeszłego wieku nie mogą dotrzeć do naszego kościoła. Zachęcamy do zgłaszania takich osób w zakrystii i kancelarii.
    • Dziękuję Parafianinowi, który busem przywiózł zakupiony przez parafię traktorek-kosiarkę oraz innemu Parafianinowi, który ten używany, ale profesjonalny traktorek doprowadził do 100% sprawności. Jestem przekonany, że zakupione za 8000 PLN urządzenie znacznie usprawni prace ogrodnicze na terenie parafialnym, który obejmuje powierzchnie 3 ha.
    • Dziękuję Parafianom, którzy pomogli rozebrać choinki i szopkę w naszym kościele.
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali ofiary na potrzeby wspólnoty parafialnej: 100 i 200 PLN.
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Poniedziałek, 6 lutego – św. św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu, którzy zginęli za wiarę w Chrystusa w XVI wieku (wspomnienie obowiązkowe).
    • Piątek, 10 lutego – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Bogu (wspomnienie obowiązkowe).