V Niedziela Wielkiego Postu, 26 marca 2023 r.

• Dziś dobiegają końca nasze trzydniowe rekolekcje wielkopostne, które poprowadził ks. prof. dr hab.  Mirosław Wróbel, Dyrektor Instytutu Nauk Biblijnych w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. św. Jana Pawła II.
  • Przed kościołem można nabyć książki autorstwa ks. prof. dr hab.  Mirosława Wróbla.
  • Po Mszy Św. o godz. 8.00 rozpocznie się nabożeństwo Gorzkich Żali.
  • Po Mszy Św. o godz. 11.30 nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.

Sobota:

• W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Najświętszej – godz. 17.30.

• Najbliższa niedziela, 2 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową.
  • Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 będzie istniała możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. [Taca gospodarcza na nowe inwestycje]
  • Ogłaszamy konkurs dla dzieci na najładniejszą i największą palmę wykonaną własnoręcznie. Rozstrzygnięcie konkursu z nagrodami nastąpi po Mszy św. o godz. 11.30.
  • O godz. 14.00 spod Krzyża Papieskiego przy parafii pw. Św. Rodziny w Lublinie wyruszy Marsz Wdzięczności za dar życia i nauczania św. Jana Pawła II, który przejdzie do kościoła akademickiego KUL.
  • [Komunikat Metropolity Lubelskiego]
  • Osoby, które nie wybiorą się na Papieski Marsz zapraszam o godz. 15.00 przed pomnik św. Jana Pawła II znajdujący się przy naszym kościele. W godzinie miłosierdzia odmówimy Koronkę dziękując za Osobę i pontyfikat Apostoła Bożego Miłosierdzia.

Uchwała Rady Duszpasterskiej z 19 marca 2023 r.

• [Oświadczenie w związku z publikacjami dotyczącymi św. Jana Pawła II]

Echo Dąbrowicy:

• Jest już najnowszy, 90. numer Echa Dąbrowicy, a w nim między innymi: wywiad z nadzwyczajnymi szafarzami Komunii Świętej; list Prymasa Stefana Wyszyńskiego do wiernych w Dąbrowicy; historia Szkoły Powszechnej w Dąbrowicy; Diamentowy Jubileusz Kapłaństwa Emerytowanych Proboszczów; historia cudu lubelskiego z 1949 r.; kalendarium parafii na najbliższe miesiące; program Triduum Paschalnego.
  • Czasopismo można nabyć za dowolną ofiarę, która zostanie przeznaczona na zakup roślin do zasadzenia przy ołtarzach na Oktawę Bożego Ciała i grocie Matki Bożej.

Pomoc charytatywna:

• Do przyszłej niedzieli włącznie można składać do wiklinowego kosza przy wejściu produkty spożywcze i chemiczne dla ubogich osób i rodzin z naszej parafii.

• Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali ofiary na potrzeby parafii: 2×100 i 200 PLN.

Prasa katolicka:

• Zachęcam dzieci i dorosłych do lektury prasy katolickiej. Oprócz zwykłych tytułów dostępny jest także Gość Niedzielny Extra – Świadkowie Męki Pańskiej (14 PLN).