V Niedziela Wielkiego Postu, 17 marca 2024 r.

• Dziś dobiegają końca nasze trzydniowe rekolekcje wielkopostne, które poprowadził ks. prof. dr hab.  Sławomir Nowosad z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. św. Jana Pawła II.
  • Po Mszy Św. o godz. 8.00 rozpocznie się nabożeństwo Gorzkich żali.
  • O godz. 14.00 odbędzie się spotkanie Rady duszpasterskiej.

• Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień.
  • Podczas każdej Mszy św. będzie możliwość włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  • Po Mszy św. o godz. 11.30 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci na palmę wielkanocną wykonaną własnoręcznie. Nagrody zostaną przyznane w 3 kategoriach: 1. największa palma; 2. najoryginalniejsza palma; 3. najpiękniejsza palma.
  • Do przyszłej niedzieli włącznie można składać do kosza w przedsionku produkty spożywcze i chemiczne, które zostaną przekazane dla ubogich osób i rodzin w parafii.

Droga krzyżowa:

• W piątek 22 marca, na terenie obozu koncentracyjnego na Majdanku, odbędzie się nabożeństwo Drogi krzyżowej. Rozpoczęcie modlitwy o godz. 18.00.
  • W naszym kościele nabożeństwo Drogi krzyżowej dla dzieci – godz. 17.30, a dla młodzieży i dorosłych – godz. 18.30.

Echo Dąbrowicy:

• Jest już najnowszy, 93. numer Echa Dąbrowicy. Dziękuję redakcji za przygotowanie czasopisma, które można nabyć składając dowolną ofiarę przeznaczoną na opłatę rachunku za ogrzewanie kościoła.

• Dziękuję Parafiance, która posadziła kwiaty w kwietnikach przed kościołem.
  • Dziękuję Parafiance, która ofiarowała wypieki dla rekolekcjonisty i spowiedników.
  • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali 50, 100, 2×200 i 250 PLN na potrzeby wspólnoty parafialnej.

Nekrologi:

• W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca Niebieskiego śp. Marianna Kwietniewska – 91 lat (Pogrzeb: Wtorek, 19.03.2024 – cmentarz przy ul. Unickiej) Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu:

• We wtorek, 19 marca – św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny i Patron Kościoła powszechnego.