V Niedziela Wielkanocy, 7 maja 2023 r.

• Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 pomodlimy się śpiewem Litanii Loretańskiej, a następnie będzie okazja do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. [Taca gospodarcza na nowe inwestycje]
  • Msza św. połączona z obrzędem błogosławieństwa pól w Kol. Płouszowice nr 33 – godz. 15.00.
  • O godz. 18.00 zapraszamy młodzież na ognisko przy domu parafialnym z pieczonymi kiełbaskami i popcornem. Wydarzenie organizuje z nasz KSM.

Poniedziałek:

• A w poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu modlitwą otaczamy abp Stanisława oraz pozostałych solenizantów i solenizantki.

Wtorek:

• We wtorek, 9 maja br. o godz. 18.30 odbędzie się w kościele próba liturgiczna dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

Sobota:

• W sobotę, 13 maja o godz. 9.00 rozpocznie się liturgia wyznania wiary i spowiedź dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
  • O godz. 18. 30 zapraszamy na różaniec fatimski i procesję z figurką Matki Bożej. Warto na to nabożeństwo przynieść świece/lampiony.

• Za tydzień w naszej parafii będziemy przeżywali uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Z tej racji: Msza św. w intencjach zbiorowych zostanie odprawiona o godz. 10.00; Suma rozpocznie się o godz. 12.00.

Wizytacja biskupia:

• [Program wizytacji, 27-28 maja 2023 r.]

Kwiaty:

• Dziękuję 13 Rodzinom mieszkającym w Dąbrowicy nr 61-90, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 480 PLN.

• Dziękuję 3 Paniom, które posadziły kwiaty przy kapliczkach drogi krzyżowej na Kalwarii i Panu, który troszczy się o trawnik przed budynkiem parafialnym.
  • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 50, 2×100 i 200 PLN.

Zapowiedzi przedślubne:

• Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Patrycja Wartacz, panna z par. tutejszej i Wojciech Górniak, kawaler z par. Chrystusa Króla w Lublinie; Paulina Wójcik, panna z par. Świętego Ducha w Ćmiłowie i Bartłomiej Michałek, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić proboszcza.