Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 28 maja 2023 r.

• Dziś przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego oraz wizytację kanoniczną, którą przeprowadza bp Adam Bab.

Poniedziałek:

• Jutro, 29 maja, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła: Msze Św. – godz. 8.00, 17.00 i 18.00.

Czwartek:

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • W czwartek rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie będą celebrowane o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 9.00.

Piątek:

• W piątek przed południem udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź święta w kościele rozpocznie się o godz. 16.30.

Sobota:

• W sobotę Litanię Loretańską odmówimy o godz. 6.45.

• W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.
  • Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 pomodlimy się śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie będzie okazja do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. [Taca gospodarcza na nowe inwestycje]

Ogłoszenie GOKiS:

• Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dąbrowicy serdecznie zaprasza dzieci na Dzień Dziecka do wspólnej zabawy, 1 czerwca w godzinach 16.00-19.00.  W programie: dmuchańce, jazda konna, duże bańki, kącik malucha, tatuaże brokatowe, warsztaty gniotków, gry i zabawy sportowe, malowanie na strechu, spotkanie z kowalem i warsztaty kowalskie.

Kwiaty:

• O ofiary na kwiaty do kościoła w tym tygodniu proszę Mieszkańców Dąbrowicy nr 91-120. Można je składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne (nr konta znajduje się na stornie internetowej). Msza św. w intencji Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 8.00.

• Wczoraj bp Adam udzielił 22 młodym osobom z naszej parafii Sakramentu bierzmowania. Dziękuję Bierzmowanym za dar ołtarza w postaci kompletu 3 zielonych ornatów (1700 PLN).
  • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 200 i 500 PLN.

Nekrologi:

• W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty śp. Józef Kańczugowski – 80 lat (pogrzeb: poniedziałek, 29.05.2023, g. 15.30). Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu:

• środa, 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny święto;
  • czwartek, 1 czerwca – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • sobota, 3 czerwca – św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa.