Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 12 maja 2024 r.

/Stanowisko Rady Stałej KEP w sprawie prawnej ochrony ludzkiego życia/

• Dzisiaj przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  • Podczas Mszy Św. o godz. 12.00 grupa 24 dzieci z naszej parafii przystępuje do Pierwszej Komunii Świętej. Od poniedziałku rozpoczną one Biały Tydzień, modląc się podczas Mszy św. o godz. 17.00. W sobotę wyruszą na dziękczynną pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej (Msza św. w Wąwolnicy – godz. 11.00).
  • Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na budownictwo sakralne.

Poniedziałek:

• W poniedziałek, 13 maja zapraszamy na różaniec fatimski i procesję z figurką Matki Bożej – godz. 18.30. Warto na to nabożeństwo przynieść świece/lampiony.

Środa:

• Godz. 18.30 – próba liturgiczna dla dzieci przed Rocznicą I Komunii Świętej.

Piątek:

• Godz. 17.30 – spowiedź dla dzieci przed Rocznicą I Komunii Świętej.
  • Godz. 18.30 – próba liturgiczna dla dzieci przed Rocznicą I Komunii Świętej.

• W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Zesłania Ducha Świętego i dzień Rocznicy I Komunii Świętej. Msza św. w intencjach zbiorowych zostanie odprawiona o godz. 10.00.
  • Młodzież z naszej parafii będzie rozprowadzała Kremówki Papieskie zbierając środki na wakacyjny wyjazd rekolekcyjno-wypoczynkowy.
  • Godz. 15.00 – Msza św. połączona z obrzędem błogosławieństwa pól w Kol. Warszawskiej (krzyżu przy ul. Legionowej).

• Dziękuję Rodzicom za wiarę przekazaną dzieciom, które dzisiaj przystępują do Pierwszej Komunii Świętej; za dar ołtarza w formie kompletu 4 fioletowych ornatów (2000 PLN) i za dekorację kwiatową do kościoła.
  • Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 2×100 i 200 PLN.

Zapowiedzi przedślubne:

• Paulina Rachańczyk, panna z par. tutejszej i Patryk Piotr Mitura, kawaler z par. w Jastkowie – zapowiedź II.
  • Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić proboszcza.

Patronują nam:

• We wtorek, 14 maja – św. Maciej, dołączony do grona Dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza.
  • W czwartek, 16 maja – św. Andrzej Bobola, jezuita i patron naszej ojczyzny, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla obrony której nie wahał się złożyć je w ofierze.