Uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata, 20 listopada 2022 r.

• Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. To także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Modlitwą ogarniamy wszystkich zrzeszonych w tych wspólnotach działającej przy naszej parafii.
    • Ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na pomoc rodzinom pozostałym w Ukrainie organizowaną przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  • Wtorek:
    • We wtorek, 22 listopada, przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlili się w intencji Członków Scholi LuminaScholi Dziecięcej, Chóru Cantemus Domine, Pana Organisty, a także Zespołu Śpiewaczego oraz Zespołu Pieśni i Tańca Dąbrowica.
  • Czwartek:
    • We czwartek o godz. 17.30 zakończymy tegoroczną modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach. Dziękuję Osobom, które włączały się w prowadzenie różańca. Z ofiar składanych wraz z kartami wspominkowymi została zakupiona kustodia do przechowywania Najświętszego Sakramentu. Bóg zapłać!
  • Sobota:
    • W sobotę o godz. 18.00 Mszą św. połączoną Nieszporami rozpoczniemy Adwent i nowy rok liturgiczny.
  • Niedziela:
    • W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki wigilijne, które będzie można nabywać w naszym kościele przez cały okres Adwentu (tzn. opłatki nie będą roznoszone do poszczególnych domów). Ofiary składane przy tej okazji do puszki przeznaczone są na ogrzewanie kościoła.
    • Po Mszy św. o godz. 11.30 nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
    • W przyszłą niedzielę zostanie ogłoszona lista kandydatów do nowej rady duszpasterskiej.
  • Katechizm Płocki:
    • Realizując postulat obecnej rady duszpasterskiej, aby przybliżać wiernym znaczenie znaków i gestów liturgicznych, od przyszłej niedzieli przed każdą Mszą św. będą czytane krótkie katechezy liturgiczne zaczerpnięte z Katechizmu Płockiego. Zachęcam, aby być w kościele co najmniej 5 min. przed rozpoczęciem Eucharystii.
    • Dziękuję Darczyńcy, który ofiarował na potrzeby naszej wspólnoty: 200 PLN.
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Wtorek, 22 listopada – Święta Cecylia (III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;
    • Czwartek, 24 listopada – Święty Andrzej Dung-Lac i Towarzysze (XVIII/XIX w.), męczennicy wietnamscy.