Trzecia Niedziela Adwentu, 17 grudnia 2023 r.

• Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”. Dzisiaj rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
  • Dziś przypada dzień 86. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra.
  • Dziękujemy ks. kan. Emilowi Nazarowiczowi za poprowadzenie Rekolekcji Adwentowych.
  • Przed kościołem odbywa się kiermasz ozdób świątecznych zorganizowany przez Zastęp ZHR Nurt.

Poniedziałek:

• Od jutra zaczynamy prace nad świąteczną dekoracją kościoła: ustawienie szopki, obsadzenie i ubranie choinek, zainstalowanie oświetlenia…

• W przyszłą niedzielę przypada wigilia Bożego Narodzenia. Przed południem będziemy celebrowali Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Będzie to także ostatnia szansa, aby przystąpić do przedświątecznej spowiedzi!
  • Podczas Sumy o godz. 11.30 będziemy modlić się za zmarłych, których zabraknie przy wigilijnym stole. Czyste karty wypominkowe znajdują się na stoliku pod chórem – uzupełnione karty będzie można składać bezpośrednio przed Mszą św. Warto przynieść także znicze, które zostaną pobłogosławione i ustawione na grobach bliskich.
  • Wieczorem nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. O tej porze wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii wg. św. Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością i pojednaniem.
  • O godz. 24.00 rozpoczniemy Pasterkę i świętowanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego. Przed Pasterką Schola Lumina zaprasza do wspólnego kolędowania.

Przypomnienia:

• Roraty dla dzieci celebrujemy we wtorek i czwartek o godz. 18.00, a w środę i sobotę Msza św. roratnia jest sprawowana o godz. 6.30.
  • Akcja Ździebełko dla Dzieciątka Jezus – 1 dobry uczynek = ździebełko do żłóbka.
  • Opłatki wigilijne i wiązanki siana na stół wigilijny – ofiara na remont schodów do kancelarii parafialnej.
  • Echa Dąbrowicy – cegiełka na kostkę brukową do ogólnodostępnej toalety.
  • Świece CARITAS – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

• Dziękuję Darczyńcom indywidualnym, którzy przekazali na pompy ciepła 3×200 PLN.