Trzecia Niedziela Adwentu, 11 grudnia 2022 r.

• Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.
    • Dziękujemy ks. dr Tomasz Lisieckiemu za poprowadzenie Rekolekcji Adwentowych.
    • Przed kościołem odbywa się kiermasz ciast i pierników zorganizowany przez młodzież ze Wspólnot Neokatechumenalnych, która chce pojechać na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.
  • Piątek:
    • W piątek, 16 grudnia rozpoczynamy Nowennę do Bożego Narodzenia: dni powszednie – godz. 17.30, niedziela – godz. 9.00.
  • Sobota
    • Od soboty, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
    • To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra
  • Niedziela:
    • Zapraszam Członków obecnej Rady duszpasterskiej na pożegnalne spotkanie o godz. 18.00.
  • Rada duszpasterska:
    • [Wyniki wyborów do nowej Rady duszpasterskiej].
  • Przypomnienia:
    • Poświęcony opłatek wigilijny jest wyłożony na stoliku pod chórem;
    • Dostępne są wiązanki siana na stół wigilijny – „cegiełki” na wyposażenie salki parafialnej dla młodzieży.
    • Na stoliku pod chórem znajduje się najnowszy numer „Echa Dąbrowicy” – ofiara dowolna.
    • Do przyszłej niedzieli włącznie można składać do wiklinowego kosza przy wejściu produkty spożywcze i chemiczne dla ubogich osób i rodzin z naszej parafii.
    • Roraty celebrujemy w każdy wtorek i piątek o godz. 18.00, a w środę i sobotę – o godz. 6.30.
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy ofiarowali na potrzeby naszej wspólnoty: 150 i 200 PLN.
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Wtorek, 13 grudnia – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych (wspomnienie obowiązkowe);
    • Środa, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, za co wyróżniono go tytułem doktora Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).