Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy, 10 kwietnia 2023 r.

• Dziś poniedziałek w oktawie Wielkanocy – trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Ofiary składane na tacę stanowią wsparcie dla Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Piątek:

• W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Niedziela Miłosierdzia Bożego:

• W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w naszej świątyni odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Podziękowania:

Serdeczne słowa wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego:

• Osobom, które porządkowały teren wokół kościoła, posadziły kwiaty, sprzątały kościół, przygotowały dekoracje kwiatowe.
  • Panom, którzy pomogli w organizacji drogi krzyżowej w Wielki Piątek i przygotowali ognisko na Wigilię Paschalną;
  • Darczyńcom, którzy w ramach świątecznej pomocy dla ubogich ofiarowali produkty spożywcze oraz Akcji Katolickiej, która te dary zawiozła do 19 rodzin z naszej parafii;
  • Osobom, które złożyły ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz zasiliły puszkę Caritas Archidiecezji Lubelskiej;
  • Rodzinom, które ofiarowały drzewko magnolii do Grobu, dwa białe ornaty i paschał;
  • Ks. Michałowi i s. Irenie za przygotowanie pięknej Ciemnicy i Grobu Pańskiego;
  • Siostrom Franciszkankom za śpiew podczas nabożeństw Ciemnej Jutrzni i Kołom Różańcowym za prowadzenie modlitw podczas adoracji;
  • Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej, Służbie Liturgicznej (ministrantom i lektorom), Scholi Lumina, Chórowi Parafialnemu, Ochotniczej Straży Pożarnej z Płouszowic oraz wszystkim Osobom, które podejmowały posługi w czasie Mszy Wieczerzy Pańskiej, Drogi Krzyżowej, Wigilii Paschalnej i procesji rezurekcyjnej;

Tym, których nie zdołałem wymienić, a ich wkład w przygotowanie tegorocznych Świąt zna Pan Bóg. Serdeczne Bóg zapłać!

Zapowiedzi przedślubne:

• Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Beata Martyna, panna z par. w Nasutowie i Bartłomiej Syroka, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.

• Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 100 i 2×200 PLN.