Niedziela Trójcy Świętej, 4 czerwca 2023 r.

• Dziś przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy.
  • Z racji Pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 pomodlimy się śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie będzie okazja do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. [Taca gospodarcza na nowe inwestycje].
  • Ofiary zbierane do puszki Caritas przeinaczone są Wakacyjne Dzieła Pomocy Dzieciom.
  • O godz. 15.00 – Msza św. z obrzędem poświecenia pól w Kolonii Warszawskiej.

Środa:

• W środę o godz. 18.30 zapraszamy dziewczęta na próbę sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała.

Czwartek:

• W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała: Msze Św. – godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Św. o godz. 10.00.
  • Proszę o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach: I ołtarz – Rodzina Radia Maryja; II ołtarz – Kręgi Domowego Kościoła, III – Akcja Katolicka, IV ołtarz – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Włączmy się czynnie w przygotowanie i przebieg procesji – niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela.

Piątek:

• Od piątku przez najbliższy tydzień nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją eucharystyczną.

Pielgrzymka do Częstochowy:

• Za dwa tygodnie, w sobotę, 17 czerwca wyruszy z naszej parafii jednodniowa pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Pozostało jeszcze kilka wolny miejsc. Koszt wyjazdu to 90 PLN. Zapisy w zakrystii.

Kwiaty:

• W minionym tygodniu sakramentalny związek małżeński zawarli: Agata i Kamil oraz Patrycja i Wojciech. Gratulujemy Nowożeńcom i dziękujemy za ofiarowaną do kościoła dekorację kwiatową.
  • Dziękuję 12 Rodzinom z Dąbrowicy nr 91-120, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 510 PLN.
  • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na ten cel Mieszkańców Dąbrowicy nr 121-150. Można je składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne (nr konta znajduje się na stornie internetowej). Msza św. w intencji Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 8.00.

• Dziękuję wszystkim Osobom, które włączyły się w przygotowania i przebieg wizytacji kanonicznej, jaka odbyła się w ubiegłą niedzielę. Wydaje się, że wszystko przebiegło bardzo dobrze.
  • Dziękuję Pielgrzymom, którzy wczoraj nawiedzili Kodeń i Pratulin oraz złożyli ofiarę na rzecz parafii w wysokości 312 PLN.
  • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 2×100, 200 i 300 PLN.

Zapowiedzi przedślubne:

• Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Laura Gawin, panna i Jan Kępka, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić proboszcza.

W tym tygodniu:

• Poniedziałek, 5 czerwca – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec (wspomnienie obowiązkowe).
  • Piątek, 9 czerwca – rocznica poświęcenia Kościoła Archikatedralnego (święto).
  • Sobota, 10 czerwca – bł. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński, człowiek nadzwyczaj szlachetnym, co sprzyjało powoływaniu go do rozsądzania sporów oraz wypełniania delikatnych misji jednania poróżnionych stron (wspomnienie obowiązkowe).