Niedziela św. Rodziny, 31 grudnia 2023 r.

• Dzisiaj przeżywamy święto Świętej Rodziny i ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne z odśpiewaniem Te Deum laudamus odprawimy po Mszy św. o godz. 17.00.
  • Po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
  • Trwa kiermasz jabłek na rzecz ciężko chorej Oliwki, która zbiera środki na bardzo drogi lek (więcej informacji na plakacie).
  • Zachęcam do wylosowania swojego „obowiązku przy żłóbku”.

Poniedziałek:

• W Poniedziałek, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego – godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 17.00.

Piątek:

• Z racji trwającej wizyty duszpasterskiej 5 stycznia, w pierwszy piątek miesiąca przewidujemy następujący porządek liturgii: Msze św. – godz. 7.00, Spowiedź w kościele – godz. 16.30, Msza św. – godz. 17.00, Adoracja eucharystyczna i Litania do Serca Pana Jezusa – godz. 17.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

Sobota:

• W najbliższą sobotę, 6 stycznia, świętować będziemy Objawienie Pańskie. Msze Święte według porządku niedzielnego, na zakończenie których pobłogosławimy kredę i kadzidło, by oznaczyć nasze mieszkania.

• W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  • Z racji pierwszej niedzieli miesiąca Adoracja Eucharystyczna będzie trwała od godz. 9.00 do godz. 10.00, a ofiary składane na tacę są przeznaczone na inwestycje w parafii.
  • Po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

Wizyta duszpasterska:

• Trwa wizyta duszpasterska. Przypominam, że informacją dla kapłana o chęci przyjęcia go w swoim domu jest otwarta brama i tabliczka z napisem „czekamy” wywieszona w widocznym miejscu przy wejściu na posesję.
  • Dziękuję za podtrzymywanie dobrego zwyczaju odprowadzania kapłana do sąsiada, który również czeka na wizytę duszpasterską.
  • Przypominam, że z racji kolędy Msze św. są celebrowane w dni powszednie o godz. 7.00, a w soboty o godz. 18.00. Zasadniczo Adoracja Eucharystyczna odbywa się tylko w soboty o godz. 17.30, a sprawy kancelaryjne można załatwiać od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy św. porannej (godz. 7.30-8.30).
  • Harmonogram wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:
    • Wtorek, 2 stycznia 2024 r. od godz. 15.30 – Dąbrowica nr 156, 157; Dąbrowica: ul. Firlejowska, Działkowa i Zakole
    • Środa, 3 stycznia 2024 r. od godz. 15.30 – Dąbrowica: ul. Ukośna, Żeglarska i Malinowa; Lublin ul. Nałęczowska 241
    • Czwartek, 4 stycznia 2024 r. od godz. 15.30 – Dąbrowica 184; Dąbrowica: ul. Malownicza, Nałęczowska (od „Stokrotki” do „Relaksu”) i Pejzażowa
    • Piątek, 5 stycznia 2024 r. od godz. 15.30 – Dąbrowica 134; Dąbrowica: ul. Fiołkowa (od nr 1), Łąkowa, Makowa i Nałęczowska (nr 30-44); Kol. Płouszowice: ul. Chmielna i Chabrowa oraz domy przy ul. Fiołkowej
  • Mapki z zaznaczonymi trasami przejścia kapłanów w poszczególnych dniach znajdują się na stronie parafialnej.

• Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na rzecz naszej wspólnoty: 2×100, 200, 500, 2×1000 i 2000 PLN.

W tym tygodniu patronują nam:

• Wtorek, 2 stycznia – św. Bazyli Wielki (329-379) i św. Grzegorz z Nazjanzu (330-390), biskupi żyjący w IV wieku i doktorzy Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).