Niedziela Męki Pańskiej, 2 kwietnia 2023 r.

• Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.
    • Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 będzie istniała możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. [Taca gospodarcza na nowe inwestycje]
    • Dziś przypada 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. O godz. 14.00 spod Krzyża Papieskiego przy parafii pw. Św. Rodziny w Lublinie wyruszy Marsz Wdzięczności za dar życia i nauczania św. Jana Pawła II, który przejdzie do kościoła akademickiego KUL. Osoby, które nie wybiorą się na Papieski Marsz zapraszam o godz. 15.00 przed pomnik św. Jana Pawła II znajdujący się przy naszym kościele. W godzinie miłosierdzia odmówimy Koronkę dziękując za Osobę i pontyfikat Apostoła Bożego Miłosierdzia.
  • Wielka Środa:
    • W środę przed południem udamy się do osób, które z racji podeszłego wieku lub choroby nie mogą dotrzeć do świątyni, aby przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania oraz Komunii Św. Prosimy o zgłaszanie osób czekających na posługę sakramentalną w zakrystii.
  • Wielki Czwartek:
    • Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Zapraszam, aby już dzisiaj w zakrystii mężczyźni zgłaszali chęć udziału w obrzędzie obmycia nóg.
    • Szczegółowy program Triduum Paschalnego oraz harmonogram adoracji Chrystusa w Ciemnicy i Grobie znajduje się w gablocie oraz internecie.
  • Wielki Piątek:
    • Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. O godz. 7.00 zapraszamy na wspólne celebrowanie jutrzni połączonej z godziną czytań. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa ulicami naszej miejscowości rozpocznie się o godz. 18.00 w tradycyjnym miejscu – przy kapliczce (Dąbrowica 85). Do kościoła dotrzemy na godz. 19.00 i będziemy celebrowali Liturgię Męki Pańskiej z adoracją krzyża.
    • W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Wielka Sobota:
    • W Wielką Sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. O godz. 8.15 odśpiewamy jutrznię połączoną z godziną czytań. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a Różaniec (tajemnice bolesne) o godz. 17.00.
    • Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny – godz. 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 17.00.
    • Świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy już w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej celebracji i przyniesienia świec/paschalików.
  • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:
    • W niedzielę o godz. 6.00 rozpocznie się Msza św. poprzedzona procesją rezurekcyjną. Pozostałe Msze Święte o godz. 10.00, 11.30 i 17.00.
  • Poniedziałek Wielkanocny:
    • Msze Święte celebrowane w porządku niedzielnym – godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 17.00.
  • Pielgrzymka do Francji:
    • W drugiej połowie sierpnia br. chcemy z ks. Zbigniewem Wójtowiczem wyruszyć na autokarową pielgrzymkę do Francji. Szczegóły wyjazdu znajdują się w wydrukowanych broszurach, gablocie i internecie. Osoby zainteresowane udziałem w pielgrzymce proszę, aby zgłaszały się do zakrystii.
    • Dziękuję Parafianom, którzy w minionym tygodniu pracowali na rzecz naszej wspólnoty: Panu, który zatroszczył się o zamontowanie ledowego oświetlenia krzyża w prezbiterium, przy ołtarzach bocznych i gablotach w przedsionku; Osobom, które sadziły zakupione tawułki przy grocie Matki Bożej i ołtarzach wokół kościoła; Paniom, które ufundowały i zasadziły kwiaty w donicach przed wejściem do świątyniowymi i pomnikiem św. Jana Pawła II; Panu, który zatroszczył się o przygotowanie kosiarki do nowego sezonu.
    • Dziękuję Ofiarodawcom, którzy do wiklinowego kosza włożyli produkty spożywcze i chemiczne jako wsparcie dla ubogich w naszej parafii, a także tym, którzy złożyli ofiarę na zakup materiałów i kwiatów do przygotowania grobu Pańskiego.
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali ofiary na potrzeby parafii: 50, 100 i 200 PLN.
  • Zapowiedzi przedślubne:
    • Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Beata Martyna, panna z par. w Nasutowie i Bartłomiej Syroka, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.
  • Prasa katolicka:
    • Zachęcam dzieci i dorosłych do lektury prasy katolickiej. Oprócz zwykłych tytułów dostępny jest także Gość Niedzielny Extra – Świadkowie Męki Pańskiej (14 PLN).