Niedziela Chrztu Pańskiego, 7 stycznia 2024 r.

• Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, kończy okres Narodzenia Pańskiego.
  • Z racji pierwszej niedzieli miesiąca Adoracja Eucharystyczna będzie trwała od godz. 9.00 do godz. 10.00, a ofiary składane na tacę są przeznaczone na nowe inwestycje w parafii.
  • Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. – godz. 12.30.

• W przyszłą niedzielę czekają nas dwa koncerty kolęd: o godz. 12.30 posłuchamy śpiewu połączonych chórów Cantemus Domino i Jubileum, a o godz. 18.00 – kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca “Dąbrowica” – Zapraszamy!
  • Będzie możliwość nabycia publikacji Ewangelia z rozważaniami na każdy dzień – 2024.

Pogrzeb Bpa Ryszarda Karpińskiego:

• Dnia 5 stycznia 2024 r. zmarł w Lublinie Ksiądz Biskup Ryszard Karpiński – 88 lat. Uroczystości pogrzebowe śp. Księdza Biskupa Ryszarda Karpińskiego będą miały dwie stacje, obie w Archikatedrze lubelskiej: 12 stycznia (piątek), godz. 17.00 – Msza święta żałobna; 13 stycznia (sobota), godz. 11.00 – Msza święta pogrzebowa. Po Mszy św. złożenie Ciała w kryptach kościoła pw. św. Piotra Apostoła przy ul. Królewskiej 9.

Wizyta duszpasterska:

• Przypominam, że informacją dla kapłana o chęci przyjęcia go w swoim domu jest otwarta brama i tabliczka z napisem „czekamy” wywieszona w widocznym miejscu przy wejściu na posesję.
  • Sprawy kancelaryjne można załatwiać od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy św. o godz. 7.00 (godz. 7.30-8.30).
  • Harmonogram wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:
    • Poniedziałek, 8 stycznia 2024 r. od godz. 15.30 – Kol. Płouszowice: Nałęczowska (od skrzyżowania z Fiołkową do nr 84)
    • Wtorek, 9 stycznia 2024 r. od godz. 15.30 – Kol. Płouszowice: nr 86 (ul. Ładna); Nałęczowska (nr 85 – 113)
    • Środa, 10 stycznia 2024 r. od godz. 15.30 – Kol. Płouszowice: ul. Uzdrowiskowa (od drogi ekspresowej do skrzyżowania z ul. Ładną)
    • Czwartek, 11 stycznia 2024 r. od godz. 15.30 – Kol. Płouszowice i Dąbrowica: ul. Uzdrowiskowa (do skrzyżowania z ul. Ładną do skrzyżowania z ul. Fiołkową) i ul. Źródlana
    • Piątek, 12 stycznia 2024 r. od godz. 15.30 – Dąbrowica 4, Dąbrowica: ul. Uzdrowiskowa (od nr 32 do ul. Firlejowskiej)
    • Sobota, 13 stycznia 2023 r. od godz. 9.00 – Dąbrowica: ul. Spacerowa, Słoneczna, Lipowa i Skrajna
  • Mapki z zaznaczonymi trasami kolędowymi oraz aktualną pozycją GPS kapłanów znajdują się na stronie parafialnej.
  • Na zakończenie kolędy został zarezerwowany dzień odwiedziny parafian, którzy nie mogli przyjąć kapłana w planowym terminie. Zgłoszenia można dokonać w zakrystii.

• Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali ofiary na potrzeby wspólnoty parafialnej: 100 i 2×200 PLN.

Nekrologi:

• W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszła śp. Małgorzata Stojak-Banach – 49 lat. Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronują nam:

• Sobota, 13 stycznia – św. Hilary (między 310 a 320 – 367), biskup i doktor Kościoła, wielki miłośnik i znawca Pisma Świętego oraz obrońca bóstwa Chrystusa w sporach teologicznych IV wieku (wspomnienie dowolne).