Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada 2023 r.

• Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. To także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Modlitwą ogarniamy wszystkich zrzeszonych w tych wspólnotach działającej przy naszej parafii.
  • Taca przeinaczona jest na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie, a ofiary składane do puszek Caritas – na pomoc osobom bezdomnym.
  • Zmiana tajemnic różańcowych – godz. 12.30; Spotkanie Kręgu Biblijnego – godz. 18.00.

Piątek:

• W pierwszy piątek miesiąca przed południem udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź święta w kościele rozpocznie się o godz. 16.30, a Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

Sobota:

• W pierwszą sobotę nabożeństwo z Litanią loretańską odprawimy o godz. 17.30.

• Przyszła niedziela, będzie pierwszą niedzielą miesiąca i Adwentu. O godz. 9.00 rozpocznie się Adoracja eucharystyczna, a ofiary tacowe zostaną przeznaczone na zapłatę za zainstalowane w kościele pompy ciepła.
  • Poświęcimy opłatki wigilijne, które będzie można nabywać w naszym kościele (tzn. opłatki nie będą roznoszone do poszczególnych domów). Ofiary składane przy tej okazji będą stanowiły nasz wkład własny do otrzymanego dofinansowania na likwidację barier architektonicznych w budynku plebanii.
  • Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej – godz. 12.30.
  • Podczas Mszy św. o godz. 17.00 będziemy dziękowali Bogu za 25 lat posługi muzycznej Scholi Lumina i 30 lat nieprzerwanej obecności czasopisma parafialnego Echo Dąbrowicy. Zapraszamy do świętowania wszystkich, a zwłaszcza osoby związane dzisiaj lub w przeszłości z tymi inicjatywami.

Msza św. gregoriańska:

• Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej w lutym 2024 r.

• Dziękuję Parafianinowi, który ufundował siatkę ochronną oraz dwóm innym Parafianom, którzy ją zamontowali przy oknie szczytowym naszego kościoła.
  • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby wspólnoty parafialnej: 100 i 200 PLN.

Inne:

• W ostatnich dniach zostało wybrukowane dojście do planowanej toalety ogólnodostępnej.

W tym tygodniu patronują nam:

• W czwartek, 30 listopada – św. Andrzej Apostoł (święto).