IV Niedziela Zwykła, 29 stycznia 2023 r.

[Komunikat Metropolity Lubelskiego ws. jubileuszu bp. Mieczysława Cisło]

• Ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Aktualnie na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami składanymi do puszki.
  • Czwartek:
    • W czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z błogosławieństwem świec – godz. 8.00, 17.00 i 18.00.
    • Tego dnia obchodzimy także Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich.
  • Pierwszy czwartek, piątek i sobota:
    • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Stosowne nabożeństwa odprawimy w poszczególne dni o godz. 17.30.
    • W piątek przed południem udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź w kościele rozpocznie się o godz. 16.30.
  • Niedziela:
    • Najbliższa niedziela, 6 lutego, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja – po Mszy Świętej o godz. 8.00. [Taca gospodarcza]
    • Po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące charyzmatu Domowego Kościoła. Zapraszamy wszystkie zainteresowana małżeństwa sakramentalne – niezależnie od ich małżeńskiego stażu i sytuacji rodzinnej.
    • Dziękuję Darczyńcy, który przekazał ofiarę 200 PLN na potrzeby parafii.
  • Nekrologi:
    • W ubiegłym tygodniu zmarła pani Ursula Wolf, współzałożycielka i koordynatorka partnerstwa pomiędzy naszą parafią a parafią św. Idy w Münster ze strony niemieckiej. Wielokrotnie bywała w Dąbrowicy. Wieczny odpoczynek…
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Wtorek, 31 stycznia – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży (wspomnienie obowiązkowe).