IV Niedziela Zwykła, 28 stycznia 2024 r.

• Ostatnia niedziela stycznia obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Aktualnie na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami składanymi do puszki.
  • Zmiana tajemnic różańcowych – godz. 12.30.

Pierwszy czwartek, piątek i sobota:

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Stosowne nabożeństwa odprawimy w poszczególne dni o godz. 17.30.

Piątek:

• W piątek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z błogosławieństwem świec – godz. 8.00, 17.00 i 18.00.
  • Tego dnia obchodzimy także Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich.
  • Z racji pierwszego piątku miesiąca, przed południem udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź w kościele rozpocznie się o godz. 16.30.

• Najbliższa niedziela, 4 lutego, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja – po Mszy Świętej o godz. 8.00. [Taca gospodarcza]

Wizyta duszpasterska – podsumowanie:

• Wraz z ks. Michałem dziękujemy Parafianom, którzy przyjęli nas w swoich domach podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Odwiedziliśmy 636 rodzin (o 30 rodzin więcej niż w ubiegłym roku) co stanowi ok. 2/3 rodzin zamieszkujących na terenie parafii.
  • Dziękujemy za serdeczne przyjęcie, wspólną modlitwę, wszystkie rozmowy, cenne sugestie dotyczące funkcjonowania naszej parafii i przekazane ofiary. Dziękujemy za odpowiednie przygotowanie się do wizyty, a zwłaszcza za uchylone furtki i tabliczki z napisem „czekamy” – także te wykonane własnoręcznie. Prosimy o zachowanie tabliczek na kolejne lata kolędy. Dziękujemy Osobom, które zapewniały nam transport, częstowały smacznymi przekąskami i towarzyszyły w drodze do sąsiada.
  • Konto parafii wzrosło o kwotę 61 580 PLN i 20 Euro – Bóg zapłać! Zebrane podczas kolędy środki pozwoliły spłacić 2. ratę należności za pompy ciepła i obecnie parafia nie jest obciążona żadnym długiem. Pozostałe środki posłużą do zapłaty za energię elektryczną zużytą w okresie zimowym.
  • Od jutra wracamy do zwykłego porządku celebrowania Mszy św. i nabożeństw.

Kancelaria:

• Z racji trwającego remontu domu parafialnego przez najbliższe 3 tygodnie, proszę w sprawach kancelaryjnych zgłaszać się do zakrystii – od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18.00.

• Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali 200 i 250 PLN na potrzeby wspólnoty parafialnej.

Nekrologi:

• W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca Niebieskiego śp. Teresa Majcher – 81 lat. Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronują nam:

• Środa, 31 stycznia – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży (wspomnienie obowiązkowe).
  • Sobota, 3 lutego – św. Błażej, biskup Sebasty (dzisiejsza Turcja), któremu tradycja przypisuje potężne orędownictwo w chorobach gardła (wspomnienie obowiązkowe).