IV Niedziela Wielkiego Postu, 19 marca 2023 r.

• Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo”.
    • Po Mszy Św. o godz. 8.00 rozpocznie się nabożeństwo Gorzkich Żali.Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – godz. 18.00.
    • Imieniny bpa Józefa Wróbla. Składamy najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich Solenizantów i Solenizantek!
  • Poniedziałek:
    • Z powodu niedzieli zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego przypadająca na 19 marca uroczystość Świętego Józefa, została przeniesiona na poniedziałek. Jutro Msze św. – godz. 8.00, 17.00 i 18.00.
  • Piątek:
    • W piątek rozpoczynamy w naszej parafii trzydniowe rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. prof. dr hab.  Mirosław Wróbel, biblista z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. św. Jana Pawła II [program rekolekcji].
    • Piątek i sobota – Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 17.00m i 18.30;Piątek – Droga Krzyżowa o godz. 16.30 (dzieci) i 19.30 (młodzież i dorośli)Sobota – spowiedź rekolekcyjna 30 min. przed każdą Mszą św.
    • Ofiary składane na tacę w piątek i sobotę są przeznaczone na opłaty za ogrzewanie kościoła.
  • Sobota:
    • W sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Podczas każdej Mszy św. będzie możliwość przystąpienia do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i rodziców rozważających decyzję o aborcji.
  • Nadzwyczajny Szafarz Komunii Świętej:
    • Z radością informuję, że w miniony piątek abp Stanisław Budzik podczas liturgicznej celebracji ustanowił dla naszej wspólnoty parafialnej 3. Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej – p. Michała Bednarza, który ukończył kurs przygotowawczy do tej posługi i pomyślnie zdał egzamin.
  • Ogłoszenie GOKiS:
    • Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza serdecznie mieszkańców Gminy na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się 26 marca w Szkole Podstawowej w Jastkowie w godz. 9.00 – 14.00. Będzie można zakupić palmy, pisanki i inne wyroby rękodzielnicze na stoiskach naszych Pań z Kół Gospodyń Wiejskich.
  • Caritas:
    • Caritas Archidiecezji Lubelskiej rozprowadza czekoladowe Baranki Wielkanocne (10 PLN) i Paschaliki (10 PLN) – dochód przeznaczony jest na wsparcie dla biednych.
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali ofiary na potrzeby parafii: 3×200 i 1000 PLN.
  • Nekrologi:
    • W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty śp. Stanisław Nużka – 90 lat (pogrzeb: Dąbrowica 20.03.2023, g. 16.00) i śp. Józef Bodys – 81 lat (pogrzeb: ul. Lipowa 21.03.2023, g. 12.00). Wieczny odpoczynek…