IV Niedziela Wielkiego Postu, 10 marca 2024 r.

• Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo”.
  • Po Mszy Św. o godz. 8.00 rozpocznie się nabożeństwo Gorzkich Żali.
  • Młodzież z KSM prowadzi kiermasz palm wielkanocnych.

Piątek i sobota:

• W piątek rozpoczynamy w naszej parafii trzydniowe rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. prof. dr hab.  Sławomir Nowosad, teolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. św. Jana Pawła II.
  • Piątek i sobota – Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 17.00m i 18.30.
  • Piątek – Droga Krzyżowa o godz. 16.30 (dzieci) i 19.30 (młodzież i dorośli).
  • Sobota – spowiedź rekolekcyjna 30 min. przed każdą Mszą św.
  • Ofiary składane na tacę w piątek i sobotę są przeznaczone na zapłatę za ogólnodostępną toaletę.
  • Do piątku będzie można składać do wiklinowego kosza przy wejściu produkty spożywcze i chemiczne dla ubogich osób i rodzin z naszej parafii.

• W niedzielę, 17 marca o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie Rady duszpasterskiej.

Konkurs:

• Ogłaszamy konkurs dla dzieci na palmę wielkanocną wykonaną własnoręcznie. Nagrody zostaną przyznane w 3 kategoriach: 1. największa palma; 2. najoryginalniejsza palma; 3. najpiękniejsza palma. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 11.30.

Caritas:

• Caritas Archidiecezji Lubelskiej rozprowadza czekoladowe Baranki Wielkanocne (12 PLN) – dochód przeznaczony jest na wsparcie dla biednych.

• Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali 2×200, 250 i 500 PLN na potrzeby wspólnoty parafialnej.