IV Niedziela Wielkanocy, 30 kwietnia 2023 r.

• Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  • Po każdej Mszy św. jest okazja nabycia książek ks. Arkadiusza Paśnika z pamiątkowym wpisem, a o godz. 12.30 możliwość dłuższej rozmowy podczas spotkania autorskiego w sali parafialnej.
  • Po Mszy św. o godz. 11.30 nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
  • Ostatnia niedziela kwietnia z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowego Duszpasterstwa Kierowców jest Niedzielą Modlitw za Kierowców.

Poniedziałek:

• Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwa majowe będą celebrowane w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 9.00. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w liturgii w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach lub w domach rodzinnych.
  • W maju istnieje również możliwość organizowania niedzielnej Mszy św. o godz. 15.00 połączonej z obrzędem poświecenia pól. Zapraszam mieszkańców poszczególnych części parafii, aby zgłosili chęć przygotowania ołtarza polowego w swojej okolicy i zarezerwowali termin nabożeństwa.

Wtorek:

• We wtorek, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej – nie zapomnijmy wywiesić flagi przy naszych domach.

Środa:

• W środę, 3 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego; Nabożeństwo majowe – godz. 9.00 (w intencji młodzieży zdającej egzaminy maturalne); Msza św. w intencji Ojczyzny – godz. 10.00; Msza św. połączona z obrzędem błogosławieństwa pól przy ul. Przejrzystej – godz. 15.00.

Czwartek:

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • W czwartek modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.30.

Piątek:

• W piątek: przed południem udamy się z posługą sakramentalną do chorych; spowiedź święta w kościele od godz. 16.30; Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa – godz. 16.45.

• Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 pomodlimy się śpiewem Litanii Loretańskiej, a następnie będzie okazja do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. [Taca gospodarcza na nowe inwestycje]
  • Msza św. połączona z obrzędem błogosławieństwa pól w Kol. Płouszowice nr 33 – godz. 15.00.

Poświęcenie pól:

• W maju istnieje możliwość organizowania niedzielnej Mszy św. o godz. 15.00 połączonej z obrzędem poświecenia pól. Zapraszam mieszkańców poszczególnych części parafii, aby zgłosili chęć przygotowania ołtarza polowego w swojej okolicy i zarezerwowali termin nabożeństwa.

Pielgrzymka do Kodnia i Pratulina:

• W sobotę, 3 czerwca chcemy wyruszyć na jednodniową, autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej i Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Koszt pielgrzymki to 80 PLN – zapisy w zakrystii.

Kwiaty:

• Dziękuję 2 Rodzinom mieszkającym w Dąbrowicy nr 31-60, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 70 PLN.
  • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na ten cel Mieszkańców Dąbrowicy nr 61-90. Można je składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne (nr konta znajduje się na stornie internetowej). Msza św. w intencji Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

• Dziękuję Darczyńcy, który przekazał na potrzeby naszej wspólnoty 200 PLN.

Zapowiedzi przedślubne:

• Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Patrycja Wartacz, panna z par. tutejszej i Wojciech Górniak, kawaler z par. Chrystusa Króla w Lublinie; Paulina Wójcik, panna z par. Świętego Ducha w Ćmiłowie i Bartłomiej Michałek, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić proboszcza.

Patronują nam:

• Wtorek, 2 maja – św. Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).
  • Czwartek, 4 maja – św. Florian (†304), męczennik z początku IV wieku, patron strażaków (wspomnienie obowiązkowe).
  • Sobota, 6 maja – św. św. Apostołowie Filip (†81-96) i Jakub (†62), należeli do Grona Dwunastu powołanego przez samego Jezusa (święto).