IV Niedziela Wielkanocy, 21 kwietnia 2024 r.

• Dzisiaj przeżywamy w Kościele Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
  • Studenci Koła Naukowego przy Centrum Symulacji Medycznej Lubelskiej Akademii WSEI prowadzą w domu parafialnym akcję profilaktyczną Biała Niedziela. Można wykonać pomiar glikemii, pomiar ciśnienia tętniczego i EKG, zbadać skład swojego ciała oraz nauczyć się podstaw udzielania pierwszej pomocy.
  • Warto przy tej okazji zobaczyć dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych ogólnodostępną część domu parafialnego. Prace budowlane zostały przeprowadzone z pomocą 80% dofinansowania otrzymanego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

• Planowana na przyszłą niedzielę transmisja Mszy św. w TVP Lublin została, z powodów od nas niezależnych, przeniesiona na pierwszą niedzielę maja. Aktualny termin transmisji – 5 maja br., godz. 10.00.
  • Mszy św. o godz. 11.30 nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.

Poświęcenie pól:

• Zbliża się miesiąc maj, w którym będzie możliwość organizowania Mszy św. połączonej z obrzędem poświecenia pól. Zapraszam mieszkańców poszczególnych części parafii, aby zgłosili chęć przygotowania ołtarza polowego w swojej okolicy i zarezerwowali termin nabożeństwa.

Pielgrzymka do Medjugorie:

• Ks. Michał zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w dniach 22-30 czerwca br. Koszt pielgrzymki to ok. 2000 PLN. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej, a zapisy zbierane są w zakrystii.

Ogłoszenie Fundacji Dwanaście Kroków:

• Fundacja Dwanaście Kroków serdecznie zaprasza na I Ogólnopolskie Sympozjum poświęcone programowi duchowego i psychologicznego wsparcia “12 kroków ku pełni życia – Wreszcie żyć”, które odbędzie się w auli Caritas Lublin w dniu 27 kwietnia w godz. 10.00-17.00. Jest to wydarzenie dla osób szukających zarówno wsparcia psychicznego i duchowego, jak i dla poszukujących metody by skutecznie pomagać innym. Szczegółowe informacje oraz program znaleźć można na plakacie, a także na stronie internetowej: 12krokow.net

Ogłoszenie XXI Liceum Ogólnokształcące w Lublinie:

• XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie, czyli tzw. Biskupiak, zaprasza uczniów kończących naukę w szkołach podstawowych na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w środę 24 kwietnia i rozpocznie się o godz. 12.00. Podczas tego spotkania będzie można zapoznać się z ofertą szkoły na nowy rok szkolny oraz spotkać się z nauczycielami i uczniami liceum.

Ogłoszenie Muzeum Archidiecezji Lubelskiej:

• Muzeum Archidiecezji Lubelskiej – Wieża Trynitarska serdecznie zaprasza do zwiedzania w sezonie 2024. W tym roku po raz pierwszy od ponad 100 lat zostanie zaprezentowany unikatowy, XVII-wieczny gobelin „Sceny z życia Abrahama”, który w 1981 roku trafił do muzeum z kościoła parafialnego w Bychawie.

Kwiaty:

• W minionym tygodniu sakramentalny związek małżeński zawarli Sylwia i Łukasz. Gratulujemy Nowożeńcom i dziękujemy za ofiarowaną do kościoła dekorację kwiatową.
  • Dziękuję 13 Rodzinom z Dąbrowicy mieszkającym przy ul. Szkolnej i Pszenicznej, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 1010 PLN.
  • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na ten cel Mieszkańców Dąbrowicy z ul. Nałęczowskiej, Fiołkowej, Łąkowej, Makowej i Kolonii Płouszowice z ul. Chmielnej. Można je składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne (nr konta znajduje się na stornie internetowej). Msza św. w intencji Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

• Dziękuję Rodzinie, która do holu domu parafialnego ufundowała pięknie oprawioną kopię obrazu Alessandro Turchi’ego, Narodziny Maryi (oryginał w Muzeum Prado, Madryt).
  • Parafianinowi, który przeprowadził konserwację drewnianych podłóg w domu parafialnym.
  • Parafianinowi, który wykonał przegląd i przygotował traktorek-kosiarkę do nowego sezonu.
  • Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 100, 150 i 2×200 PLN.

Zapowiedzi przedślubne:

• Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Anna Magda Cep, panna z par. Międzyrzec Podlaski i Adrian Paweł Stolarski, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź I; Laura Marczak, panna z par. Krasienin i Filip Paweł Sekuła, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić proboszcza.

Nekrologi:

• W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca Niebieskiego śp. Halina Golas – 70 lata (pogrzeb: poniedziałek, 22.04.2024 – godz. 14.00). Wieczny odpoczynek…

Patronują nam:

• We wtorek, 23 kwietnia – św. Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech, a także w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
  • W czwartek, 25 kwietnia – św. Marek, Ewangelista, towarzyszący najpierw Apostołowi Pawłowi w jego misyjnych podróżach, a potem Szymonowi Piotrowi, którego katechezę spisał w swojej Ewangelii.