III Niedziela Zwykła, 22 stycznia 2023 r.

• Dzisiejsza niedziela w całym Kościele powszechnym obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego.
    • Z okazji przypadającego wczoraj Dnia Babci i dzisiaj Dnia Dziadka serdeczną pamięcią obejmijmy nasze drogie babcie i drogich dziadków – Msza św. o godz. 11.30.
  • Niedziela:
    • W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się błogosławieństwo medalików dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św., a następnie spotkanie formacyjne w sali parafialnej.
  • Wizyta duszpasterska – podsumowanie:
    • Wraz z ks. Michałem dziękujemy Parafianom, którzy przyjęli nas w swoich domach podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Odwiedziliśmy 536 rodzin co stanowi ok. 63% rodzin zamieszkujących na terenie parafii.
    • Dziękujemy za serdeczne przyjęcie, wspólną modlitwę, wszystkie rozmowy, cenne sugestie dotyczące funkcjonowania naszej parafii i ofiary przekazane na ten cel. Dziękujemy za odpowiednie przygotowanie się do wizyty, a zwłaszcza za uchylone furtki i wywieszone tabliczki z napisem „czekamy” – także te wykonane własnoręcznie. Prosimy o zachowanie tabliczek na kolejne lata kolędy. Dziękujemy Osobom, które zapewniały nam transport, częstowały smacznymi przekąskami i towarzyszyły w drodze do sąsiada. Dziękuję za odpowiedzialność rodzinom, które zmagając się z chorobą zakaźną nie narażały nas na zakażenie, dzięki temu przez cały okres wizyty, ani ja ani ks. Michał „nie złapaliśmy” żadnej infekcji.
    • Jeszcze przez najbliższy tydzień, z racji zarezerwowanego uprzednio czasu na odwiedziny kolędowe Msze św. w naszej parafii będą celebrowane w dni powszednie o godz. 7.00, a w sobotę o godz. 18.00. Natomiast, kancelaria parafialna będzie otwarta w zwyczajnych godzinach.
  • Domowy Kościół:
    • Wspólnota Domowego Kościoła z naszej parafii zaprasza sakramentalne małżeństwa – niezależnie od ich małżeńskiego stażu i sytuacji rodzinnej – na spotkanie informacyjne dotyczące charyzmatu Oazy Rodzin, które odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę 5 lutego br. po Mszy św. o godz. 10.00 w sali domu parafialnego.
  • Zapowiedzi przedślubne:
    • Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Barbara Jolanta Neuman, panna z par. tutejszej i Tomasz Bernard Kańczugowski, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź II; Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.
    • Dziękuję Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży za zorganizowanie akcji Sianko na stół wigilijny. Za zebrane przez nich 672 PLN oraz dodatkowe środki pochodzące z tegorocznej kolędy zostało zakupionych 30 krzeseł konferencyjnych do sali parafialnej.
    • Dziękuję Darczyńcy, który przekazał ofiarę 200 PLN na potrzeby parafii.
  • Nekrologi:
    • W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty: śp. Ryszard Mrozek – 76 lat. Wieczny odpoczynek…
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Wtorek, 24 stycznia – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej (wspomnienie obowiązkowe).
    • Środa, 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
    • Czwartek, 26 stycznia – św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę (wspomnienie obowiązkowe).
    • Sobota, 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).