III Niedziela Zwykła, 21 stycznia 2024 r.

• Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego. Jest to inspiracja do częstszego sięgania po słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego i prześwietlania przezeń swojego życia. Zachęcamy również do uczestnictwa w spotkaniach parafialnego Kręgu Biblijnego – niedziela, godz. 18.00.
  • Taca przeznaczona jest na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  • Po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy na przedstawienie: Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu „Grupy Artystycznej ze wsi Moszna”, w skład której wchodzą Koło Gospodyń Wiejskich, Kółko Rolnicze, mieszkańcy okolicznych wsi oraz dzieci i młodzież. To ludzie z dużą pasją, talentem i natchnieniem. Wszystko co robią, robią z ogromnym entuzjazmem angażując się w działalność artystyczną propagującą tradycyjne pieśni, obrzędy i lokalną kulturę.

Wizyta duszpasterska:

• Dobiega końca tegoroczna wizyta duszpasterska – podsumowanie kolędy podam za tydzień.
  • Jutro odwiedzimy rodziny, które z rożnych przyczyn nie mogły przyjąć kapłana w planowym terminie. Zgłoszenia można dokonać w zakrystii.
  • Przez najbliższy tydzień, Msze św. w naszej parafii będą celebrowane w dni powszednie o godz. 7.00, a w sobotę o godz. 18.00. Natomiast, kancelaria parafialna będzie działała już w zwyczajnych godzinach – w czwartek, piątek i sobotę.

Ogłoszenie GOKiS:

• W związku z próbami wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. “wnuczka” w naszej Gminnie, GOKiS organizuje spotkanie z policjantem na temat: “Jak się uchronić przed oszustwami.”  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w niedzielę, 28 stycznia br. o godz. 12.30.

• Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali 2×200 PLN na potrzeby wspólnoty parafialnej.

W tym tygodniu patronują nam:

• W środę, 24 stycznia – św. Franciszek Salezy, który w swoich pismach ukazywał, że każdy ma swoją własną drogę pobożności wiodącą do świętości, adekwatną do życiowego powołania i codziennej pracy.
  • W czwartek, 25 stycznia – św. Paweł Apostoł Narodów, który mocno przeżył spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem pod Damaszkiem; z prześladowcy stał się gorliwym heroldem Chrystusa i Jego Dobrej Nowiny o zbawieniu.
  • W piątek, 26 stycznia – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła, do których skierował on tak zwane „Listy pasterskie” z trafnymi napomnieniami dla pasterzy i wiernych.