III Niedziela Wielkiego Postu, 3 marca 2024 r.

• Przeżywamy pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Gorzkie Żale i indywidualna adoracja – po Mszy św. o godz. 8.00.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę. Są one przeznaczone na zapłatę za ogólnodostępną toaletę, znajdującą się przy domu parafialnym.
  • Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. – godz. 12.30.

Czwartek:

• W pierwszy czwartek miesiąca, 7 marca o godz. 17.30 zapraszamy do modlitwa w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania.
  • O godz. 20.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodzin pragnących poznać charyzmat Domowego Kościoła. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Piątek:

• W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach.
  • Zapraszam na Drogę Krzyżową: o godz. 17.30 – dzieci, a o godz. 18.30 – młodzież i dorosłych.
  • Przypinam, że 8 marca br. ruszy z Lublina Ekstremalna Droga Krzyżowa. Informacje o trasach dla pątników znajdują się na stronie internetowej https://edk.lublin.pl

Sobota:

• W sobotę, 9 marca odbędzie się zbiórka dla ministrantów, lektorów i kandydatów do LSO – godz. 11.00.

Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych:

• W dniach 9-10 marca 2024 r. (sobota-niedziela) w kościele pw. NMP Nieustającej Pomocy w Lublinie (ul. Milenijna 7) odbędą się Rekolekcje wielkopostne dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Po Mszy św. będzie możliwość spotkania się z adwokatem kościelnym.

Parafialne rekolekcje:

• Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w piątek, 15 marca. Poprowadzi je ks. prof. dr hab.  Sławomir Nowosad, teolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. św. Jana Pawła II [program rekolekcji w gablocie i internecie].

Rada duszpasterska:

• Najbliższe spotkanie Rady duszpasterskiej odbędzie się w niedzielę, 17 marca o godz. 14.00 w domu parafialnym.

• Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali 5×100 i 200 PLN na potrzeby wspólnoty parafialnej.

Zapowiedzi przedślubne:

• Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Sylwia Wojdat, panna z par. tutejszej i Łukasz Zarzeka, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić proboszcza.

W tym tygodniu:

• W poniedziałek, 4 marca – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.