III Niedziela Wielkiego Postu, 12 marca 2023 r.

• [Oświadczenie przewodniczącego KEP w związku z publikacjami dotyczącymi kard. Karola Wojtyły]
    • Po Mszy Św. o godz. 8.00 rozpocznie się nabożeństwo Gorzkich Żali.
    • KSM prowadzi kiermasz palemek, z którego dochód przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd młodzieży z naszej parafii.
    • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – godz. 18.00.
  • Poniedziałek:
    • W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach.
  • Piątek:
    • W piątek zapraszam na Drogę Krzyżową: o godz. 17.30 – dzieci, a o godz. 18.30 – młodzież i dorosłych.
  • Niedziela:
    • Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. – godz. 12.30.
    • Spotkanie Rady duszpasterskiej – godz. 14.00.
  • Ogłoszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Jastkowie:
    • Dyrektor Biblioteki zaprasza na spotkanie z Kingą Rybarczyk, autorką książki “Małe opowieści na wielkie dni”. Jest to książka, która przeprowadzi rodzinę przez Wielki Tydzień. Spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki w Jastkowie w sobotę 17 marca o godz. 10.30.
  • Caritas:
    • Caritas Archidiecezji Lubelskiej rozprowadza czekoladowe Baranki Wielkanocne (10 PLN) i Paschaliki (10 PLN) – dochód przeznaczony jest na wsparcie dla biednych.
    • Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarczą złożone tydzień temu.
    • Dziękuję Parafianom, którzy ofiarowali transport betonowych obrzeży i cementu. Materiały te posłużą do wiosennej zmiany zagospodarowania przestrzeni wokół groty Matki Bożej i ołtarzy na Oktawę Bożego Ciała.
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali ofiary na potrzeby parafii: 50, 100, 200 i 500 PLN.
  • Nekrologi:
    • W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty śp. Zdzisław Fulara – 87 lat. Wieczny odpoczynek…