III Niedziela Wielkanocy, 23 kwietnia 2023 r.

• W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

• Przyszłą niedzielę Słowo Boże w naszej parafii będzie głosił ks. kan. Arkadiusz Paśnik – proboszcz Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Lublinie i autor bestselerowych książek. Po każdej Mszy św. będzie okazja nabycia książek z pamiątkowym wpisem, a o godz. 12.30 możliwość dłuższej rozmowy podczas spotkania autorskiego w sali parafialnej, organizowanego we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Jastkowie.

Drobne prace:

• W ostatnim czasie udało się zrealizować kilka małych projektów: poszerzyć wjazd na drogę prowadzącą do cmentarza, co ułatwia przejazd samochodom ciężarowym; ułożyć kostkę wokół krzyża misyjnego; odświeżyć ławki przy kościele; ustawić nową ławkę przy hydrancie na cmentarzu; zamontować odblaskowe znaki drogowe. Dziękuję parafianom, którzy angażowali się w te działania

Kwiaty:

• Dziękuję 8 Rodzinom z Dąbrowicy nr 1-30, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 460 PLN.
  • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na ten cel Mieszkańców Dąbrowicy nr 31-60. Można je składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne (nr konta znajduje się na stornie internetowej). Msza św. w intencji Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

• Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 100 i 2×200 PLN.

Patronują nam:

• Poniedziałek, 24 kwietnia – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, główny patron Polski (uroczystość).
  • Wtorek, 25 kwietnia – św. Marek Ewangelista (†98-117), wedle tradycji Kościoła autor Ewangelii uważanej za najstarszą, a jednocześnie najkrótszą spośród pozostałych, kuzyn św. Barnaby, towarzysz św. Pawła, a później św. Piotra (święto).
  • Sobota, 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, w 1999 roku św. Jan Paweł II ogłosił ją współpatronką Europy (święto).