III Niedziela Wielkanocy, 14 kwietnia 2024 r.

• Dziś przeżywamy Niedzielę Biblijną inaugurującą w Polsce Tydzień Biblijny.
  • W parafii gościmy s. Małgorzatę ze Zgromadzenia Sióstr Służek Maryi Niepokalanej.
  • Ofiarami składanymi na tacę wspieramy Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  • Spotkanie Dzieci przed Rocznicą I Komunii Świętej – godz. 12.30.

• W przyszłą niedzielę, 21 kwietnia br. Studenci Koła Naukowego przy Centrum Symulacji Medycznej Lubelskiej Akademii WSEI będą prowadzić akcje profilaktyczną Biała Niedziela. W trakcie akcji będzie można wykonać pomiar glikemii, pomiar ciśnienia tętniczego i EKG, zbadać skład swojego ciała oraz nauczyć się podstaw udzielania pierwszej pomocy.

Mistrzostwa LSO w piłce halowej:

• Dziękujemy drużynie ministrantów i drużynie lektorów, które reprezentowały naszą parafię na Mistrzostwach Archidiecezji Lubelskiej Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o puchar Metropolity Lubelskiego.

Album:

• W zakrystii można nabyć album pt. Kościoły Archidiecezji Lubelskiej t. III, w którym pośród opisów i fotografii kościołów z 5 dekanatów, znajduje się także nasza świątynia. Cena albumu – 100 PLN.

Kwiaty:

• Okres Wielkanocy daje okazję do ozdabiania ołtarza kwiatami. W gablocie i na stronie internetowej umieszczony jest harmonogram Mszy św. za Ofiarodawców w bieżącym roku. Ofiary można składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne (nr konta znajduje się na stornie internetowej). Msza św. w intencji Ofiarodawców z ul. Szkolnej i Pszenicznej zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

• Dziękuję Parafianinowi, który zakupił i zainstalował nowe głośniki na frontonie kościoła.
  • Kołu Łowieckiemu SOKÓŁ 4 i Osobom z nim sympatyzującym za sobotnią akcję „Sprzątania Dąbrowicy” przy ul. Jaksy z Miechowa i dolnego parkingu oraz za zamontowanie kamery, która pomoże ustalić osoby zaśmiecające pobocza i driftujące u podnóża Kalwarii.
  • Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 100, 200 i 250 PLN;

Zapowiedzi przedślubne:

• Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Laura Marczak, panna z par. Krasienin i Filip Paweł Sekuła, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić proboszcza.

Nekrologi:

• W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca Niebieskiego śp. Mirosława Niedziałek – 84 lata. Wieczny odpoczynek…