II Niedziela Zwykła, 15 stycznia 2023 r.

• Dziś druga niedziela tak zwana zwykła w ciągu roku – przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych.
    • O godz. 12.30 odbędzie się w naszym kościele koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca “Dąbrowica”.
  • Niedziela:
    • W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Będziemy modlić się za babcie i dziadków podczas Mszy św. o godz. 11.30.
  • Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan:
    • We wtorek, 17 stycznia, przypada Dzień Judaizmu, a w środę, 18 stycznia, w całym Kościele powszechnym rozpocznie się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  • Rekolekcje dla kobiet:
    • W Domu Spotkań Caritas w Dąbrowicy w dniach 3-5 lutego br. odbędą się weekendowe rekolekcje wyłącznie dla kobiet pod hasłem „Królewski Projekt – Zobacz Siebie na Nowo”. Zapraszamy wszystkie zainteresowane Panie, niezależnie od wieku i sytuacji życiowej do udziału w tych dniach skupienia – szczegóły na plakacie.
  • Harmonogram wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:
    • Poniedziałek, 16 stycznia 2023 r. od godz. 15.30 – Kolonia Płouszowice przy ul. Nałęczowskiej (odcinek od drogi ekspresowej do skrzyżowania z ul. Ładną) i fragment ul. Ładnej;
    • Wtorek, 17 stycznia 2023 r. od godz. 15.30 – Kolonia Płouszowice przy ul. Nałęczowskiej (odcinek od skrzyżowania z ul. Ładną do nr 67) i fragment ul. Stokrotkowej;
    • Środa, 18 stycznia 2023 r. od godz. 15.30 – Kolonia Płouszowice przy ul. Nałęczowskiej (odcinek od nr 66 do skrzyżowania z ul. Fiołkową), ul. Chabrowa i Rumiankowa;
    • Czwartek, 19 stycznia 2023 r. od godz. 15.30 – Kolonia Płouszowice i Dąbrowica przy ul. Nałęczowskiej (odcinek od skrzyżowania ul. Fiołkową do skrzyżowania z ul. Łąkową), ul. Makowa;
    • Sobota, 21 stycznia 2023 r. od godz. 9.00 – indywidualne zaproszenia (złożone w zakrystii) z terenu całej parafii.
  • Zapowiedzi przedślubne:
    • Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Barbara Jolanta Neuman, panna z par. tutejszej i Tomasz Bernard Kańczugowski, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź I; Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali ofiary na potrzeby wspólnoty parafialnej: 200 i 300 PLN.
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Wtorek, 17 stycznia – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, pierwszy pustelnik, który po śmierci rodziców rozdał swój majątek ubogim, a sam udał się na pustynię, aby poświęcić się modlitwie i postom (wspomnienie obowiązkowe).
    • Czwartek, 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, tak zwanych sercanek (wspomnienie obowiązkowe).
    • Sobota, 21 stycznia – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku (wspomnienie obowiązkowe).