II Niedziela Wielkiego Postu, 5 marca 2023 r.

1. Dzisiaj:
    • Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary składane do puszek przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny
    • Po Mszy św. o godz. 8.00 rozpoczną się Gorzkie Żale i Adoracja Eucharystyczna trwająca do godz. 10.00.
    • Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę gospodarczą, które zostaną przeinaczone na nowe inwestycje w parafii.
  2. Środa:
    • W środę, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
  3. Piątek:
    • W piątek zapraszam na Drogę Krzyżową: o godz. 17.30 – dzieci, a o godz. 18.30 – młodzież i dorosłych.
  4. Pomoc dla Ukrainy:
    • Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi (ul. Nałęczowska 241, Lublin) przygotowują kolejny transport z pomocą humanitarną dla mieszkańców Ukrainy, który wyruszy po 20 marca br. Obecnie Siostry gromadzą:
    • Stare świece woskowe, które nadają się do przetopienia. Z odzyskanego wosku robione są prowizoryczne znicze, przy których można się ogrzać i podgrzać pożywienie. Służy to wielu rodzinom, które nie mają prądu i żołnierzom w okopach.
    • Pasztety w aluminiowych opakowaniach.
    • Zupy typu „gorący kubek”.
      1. Tel. 81 502 08 01, 511 830 116
      1. Nr konta: Bank Pekao, 48 1240 1503 1111 0010 7107 7034
  5. Ogłoszenie Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Płouszowicach:
    • Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Płouszowicach informuje, że wciąż trwa nabór dzieci do I klasy i oddziału przedszkolnego. Karty zgłoszeniowe dostępne są na stoliku pod chórem i stronie internetowej szkoły.
  6. Darczyńcy:
    • Dziękuje Parafianinowi, który w ostatnich dniach koparką pracował przy utwardzaniu drogi dojazdowej do cmentarza.
    • Dziękuję Panom, którzy pomogli przerobić ujęcie wody na cmentarzu, tak aby wyglądało estetycznie.
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali ofiary na potrzeby parafii: 100 i 200 PLN.
  7. Zapowiedzi przedślubne:
    • Dominika Alicja Pakuła, panna z par. tutejszej i Wojciech Paweł Oświecimski, kawaler z par. św. Klemensa w Ustroniu;
    • Agata Łukasiewicz, panna z par. tutejszej i Kamil Sikora, kawaler z par. Dobrego Pasterza w Lublinie;
    • Monika Górna, panna z par. tutejszej i Marcin Górny, kawaler z par. tutejszej;
    • Agnieszka Irena Bujak, panna z par. tutejszej i Krzysztof Jacek Bujak, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź II.
      • Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.
  8. Nekrologi:
    • W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty śp. Julia Pyszniak. Wieczny odpoczynek…