Druga Niedziela Adwentu, 4 grudnia 2022 r.

• Dziś druga niedziela Adwentu oraz dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
    • Dziękujemy o. Ryszardowi Żuberowi, Prezesowi Rycerstwa Niepokalanej za wygłoszone Słowo Boże. Ojciec Ryszard zaprasza do zakrystii osoby zainteresowane włączeniem się w dzieło Rycerstwa.
  • Czwartek:
    • W czwartek, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – Msze św. o godz. 8.00, 17.00 i 18.00.
    • O godz. 12.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w Godzinie Łaski dla świata (zakończenie o godz. 13.00).
    • Od 8 grudnia będzie można składać do kosza przy wejściu produkty spożywcze i chemiczne, które przed świętami Akcja Katolicka dostarczy do ubogich osób i rodzin w naszej parafii.
  • Rekolekcje adwentowe:
    • W Piątek rozpoczniemy trzydniowe Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. dr Tomasz Lisiecki, wykładowca muzykologii w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
    • [Program rekolekcji]; sobota – dniem spowiedzi rekolekcyjnej; piątek i sobota – nie ma Mszy św. roratniej.
    • Ofiary składane na tacę w piątek i sobotę będą przeznaczone na wymianę oświetlenia prezbiterium w naszym kościele, a składane w niedzielę pozostaną do dyspozycji rekolekcjonisty.
  • Roraty:
    • Przypominam, że Roraty dla dzieci celebrujemy w każdy wtorek i piątek o godz. 18.00, a w każdą środę i sobotę Msza św. roratnia jest sprawowana o godz. 6.30.
  • Rada duszpasterska:
    • Dziś odbywają się wybory do nowej Rady duszpasterskiej. Na stolikach pod chórem znajdują się katy do głosowania. Zachęcam parafian, aby zakreślili tylko 1 kwadrat przy nazwisku swojego kandydata i wrzucili głos do urny, nad którą czuwa Akcja Katolicka.
    • Członków obecnej Rady duszpasterskiej zapraszam na pożegnalne spotkanie w Czwartą Niedzielę Adwentu, 18 grudnia o godz. 18.00.
  • Przedświąteczne kiermasze:
    • Młodzież z naszej parafii przygotowała sianko na stół wigilijny. Ofiary z tego kiermaszu są przeznaczone na zakup solidnych krzeseł do odnowionej sali parafialnej.
    • Siostry Pasterzanki zapraszają na kiermasz żywych choinek. Dochód zostanie przeznaczony na utrzymanie przedszkola św. Franciszka – szczegółowe informacje znajdują się w gablocie.
    • W przyszłą niedzielę odbędzie się kiermasz ciast i pierników zorganizowany przez młodzież ze Wspólnot Neokatechumenalnych, która chce pojechać na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.
  • Ankieta:
    • Ks. Piotr Kanarek zachęca do wzięcia udziału w badaniu ankietowym pt. Poziom zadowolenia parafian z oferty duszpasterskiej Parafii pw. Narodzenia NMP w Dąbrowicy. Ankiety będą dostępne w czasie rekolekcji.
  • Ogłoszenie GOKiSu:
    • Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w piątek 9 grudnia o godz. 18.00 w swojej siedzibie organizuje “Wieczór z Kulturą Hiszpańską”. W programie: prelekcje na temat kultury prowadzone przez Hiszpanów, kameralny koncert flamenco, degustacja produktów kuchni hiszpańskiej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Szczegółowy program na stronie ośrodka www.gokis.jastkow.pl
    • Dziękuję Panom, którzy naprawili piec elektryczny pod chórem.
    • Dziękuję Rodzinie Bancerzów za przekazanie 1200 PLN na renowację feretronu z figurką Maryi Niepokalanej.
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy ofiarowali na potrzeby naszej wspólnoty: 100, 200 i 1000 PLN.
    • Przypominam, że istnieje możliwość odpisywania od podatku ofiar składanych na parafię. W tytule przelewu należy wpisać: „Ofiara na cele kultu religijnego”.
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Środa, 7 grudnia – Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.