Druga Niedziela Adwentu, 10 grudnia 2023 r.

• Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy można wesprzeć to dzieło materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

Rekolekcje adwentowe:

• W Piątek rozpoczniemy trzydniowe Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. kan. Emil Nazarowicz, Rektor kościoła pw. św. Karola Boromeusza w Nałęczowie.
  • [Program rekolekcji]; sobota – dniem spowiedzi rekolekcyjnej; piątek i sobota – nie ma Mszy św. roratniej.
  • Ofiary składane na tacę w piątek i sobotę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła, a składane w niedzielę pozostaną do dyspozycji rekolekcjonisty.

Przypomnienia:

• Roraty dla dzieci celebrujemy w każdy wtorek i czwartek o godz. 18.00, a w każdą środę i sobotę Msza św. roratnia jest sprawowana o godz. 6.30.
  • Akcja Ździebełko dla Dzieciątka Jezus – 1 dobry uczynek = ździebełko do żłóbka.
  • Opłatki wigilijne – ofiara na remont schodów do kancelarii parafialnej.
  • Echa Dąbrowicy – cegiełka na kostkę brukową do ogólnodostępnej toalety.
  • Świece CARITAS – 10, 20 i 25 PLN – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Ogłoszenie GOKiSu:

• Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w piątek 10 grudnia o godz. 18.00 w swojej siedzibie organizuje “Wieczór z Kulturą Argentyńską”. Szczegółowy program na stronie ośrodka www.gokis.jastkow.pl

• Dziękuję Darczyńcom indywidualnym, którzy przekazali na pompy ciepła 3×100, 200, 300 i 1000 PLN.

W tym tygodniu patronują nam:

• W środę, 13 grudnia – św. Łucja, dziewica i męczennica z czasów najkrwawszych prześladowań za panowania cesarza Dioklecjana, ze względu na piękne i duże oczy, którymi ściągała powszechną uwagę i które kazała sobie wyłupić, przyzywana jest przy chorobach oczu.
  • W czwartek, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, wielki hiszpański mistyk, reformator zakonu karmelitańskiego i autor wielu dzieł z duchowości.