Druga Niedziela, 14 stycznia 2024 r.

• Zapraszamy na dwa koncerty kolęd: o godz. 12.30 posłuchamy śpiewu połączonych chórów Cantemus Domino i Jubileum oraz zespołu Camerata Lubelska, a o godz. 18.00 – kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca “Dąbrowica”.
  • Przed kościołem można nabyć Ewangelię z rozważaniami na każdy dzień – 2024.

• W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy na przedstawienie: Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu Grupy Artystycznej z Moszny.

Wizyta duszpasterska:

• Przypominam, że informacją dla kapłana o chęci przyjęcia go w swoim domu jest otwarta brama i tabliczka z napisem „czekamy” wywieszona w widocznym miejscu przy wejściu na posesję.
  • Sprawy kancelaryjne można załatwiać od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy św. o godz. 7.00 (godz. 7.30-8.30).
  • Harmonogram wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:
    • Poniedziałek, 15 stycznia 2024 r. od godz. 15.30 – Dąbrowica: ul. Wierzbowa, Prosta, Kresowa i Kwiatowa
    • Wtorek, 16 stycznia 2024 r. od godz. 15.30 – Dąbrowica nr 122, ul. Owocowa, Wiśniowa, Czereśniowa, Wrzosowa, Ogrodowa i Konwaliowa
    • Środa, 17 stycznia 2024 r. od godz. 15.30 – Dąbrowica: ul. Pszeniczna, Zwycięska i Widokowa
    • Czwartek, 18 stycznia 2024 r. od godz. 15.30 – Dąbrowica: ul. Legionowa, Środkowa, Kolorowa i Przyjazna
    • Piątek, 19 stycznia 2024 r. od godz. 15.30 – Dąbrowica: ul. Szkolna (od skrzyżowania z ul. Pszeniczną do Szkoły Podstawowej); Kol. Płouszowice: przy ul. Szkolnej (do nr 42) i domy za zjazdem z obwodnicy
    • Sobota, 20 stycznia 2024 r. od godz. 9.00 – Dąbrowica: ul. Szkolna (od nr 1 do skrzyżowania z ul. Pszeniczną)
    • Poniedziałek, 22 stycznia 2024 r. od godz. 15.30 – indywidualne zgłoszenia
  • Mapki z zaznaczonymi trasami kolędowymi oraz aktualną pozycją GPS kapłanów znajdują się na stronie parafialnej.
  • Na zakończenie kolędy został zarezerwowany dzień odwiedziny parafian, którzy nie mogli przyjąć kapłana w planowym terminie. Zgłoszenia można dokonać w zakrystii.

Ogłoszenie Sołectwa Płouszowice Kolonia:

• Świetlica Wiejska w Płouszowicach zaprasza dzieci w wieku od 6 lat na zajęcia Kreatywne Ferie. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

• Dziękuję Darczyńcy, który przekazał 200 PLN na potrzeby wspólnoty parafialnej.

W tym tygodniu patronują nam:

• W środę, 17 stycznia – św. Antoni Pustelnik, którego życie stanowi niedościgniony wzorzec radykalnego odsunięcia się od świata i jego spraw.
  • W piątek, 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski i założyciel sercanek, który z wielką gorliwością i troską realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych i duchowieństwa swojej diecezji.