Czwarta Niedziela Adwentu, 18 grudnia 2022 r.

• Dziś czwarta niedziela Adwentu – wykorzystajmy ostatnie dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do świąt między innymi poprzez udział w Nowennie do Bożego Narodzenia: dzisiaj o godz. 9.00; od poniedziałku do piątku o godz. 17.30; w sobotę o godz. 8.30.
    • Pożegnalne spotkanie dotychczasowej Rady duszpasterskiej – godz. 18.00.
  • Poniedziałek:
    • Od jutra zaczynamy prace nad świąteczną dekoracją kościoła: ustawienie szopki, obsadzenie i ubranie choinek, zainstalowanie oświetlenia…
  • Sobota:
    • W sobotę, 24 grudnia o godz. 9.00 zapraszamy na Wigilię ze zmarłymi – Mszę św. za zmarłych, których zabraknie przy wigilijnym stole. Kartki z imionami bliskich zmarłych można będzie składać bezpośrednio przed Mszą św. Warto przynieść na tę Mszę św. również znicze, które zostaną pobłogosławione.
    • Wieczorem wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii wg. Św. Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią oraz okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach.
  • Niedziela – Uroczystość Narodzenia Pańskiego:
    • Świętowanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą św. o północy. Wcześniej, 30 minut przed Pasterką będzie okazja do wysłuchania koncertu kolęd w wykonaniu Scholi Lumina. Natomiast podczas Mszy św. zaśpiewa Chór Parafialny Cantemus Domine.
    • Pozostałe Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia – godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 17.00.
  • Wizyta duszpasterska:
    • Wizyta duszpasterska w tym roku będzie odbywała się prawie w tradycyjny sposób. W najbliższym czasie podam harmonogram odwiedzania poszczególnych ulic i części parafii. Rodziny, które zechcą przyjąć księdza do swojego domu proszę, aby oprócz otwartej furtki wywiesiły przy domofonie tabliczkę z napisem „czekamy”. Przygotowane tabliczki, które będą służyły nam także przez kolejne lata, są wyłożone na stoliku pod chórem.
  • Oświetlenie kościoła:
    • W minionym tygodniu udało się wymienić oświetlenie prezbiterium. Głośne, zużyte i energochłonne halogeny zostały zastąpione kierunkowymi lampami ledowymi z możliwością sterowania układem świateł. Do zapłaty za wykonaną instalację pozostało nam 15000 PLN.
  • Przypomnienia:
    • Na stoliku pod chórem dostępne są: poświęcony opłatek wigilijny, czasopismo parafialne Echo Dąbrowicy, wiązanki siana na stół wigilijny oraz czyste karty wypominkowe do sobotniej Mszy św. za zmarłych.
    • Dziękuję Wszystkim, którzy dostarczyli produkty spożywcze i chemiczne. Akcja Katolicka rozwiezie je w najbliższych dniach do potrzebujących osób i rodzin z naszej parafii.
    • Dziękuję Darczyńcom, którzy ofiarowali na potrzeby naszej wspólnoty: 100 i 200 PLN.
  • Prasa katolicka:
    • Zachęcam dzieci i dorosłych do lektury świątecznej prasy katolickiej.
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • Środa, 21 grudnia – św. Piotr Kanizjusz, prezbiter jezuicki, żyjący w latach 1521-1597, wybitny teolog, za co otrzymał tytuł doktora Kościoła (wspomnienie dowolne).