Niedziela Miłosierdzia Bożego, 16 kwietnia 2023 r.

• Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jest to również patronalne święto CARITAS i oczątek Tygodnia miłosierdzia. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy dobre dzieła naszej Archidiecezjalnej CARITAS.
  • O godz. 15.00 w naszej świątyni odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Środa:

• W środę, 18 kwietnia o godz. 18.30 w kościele rozpocznie się spotkanie/próba dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

• W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 obędzie się spotkanie w sprawie Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy zainteresowanych.

Pielgrzymka do Francji:

• W zakrystii trwają zapisy na autokarową pielgrzymkę do Francji zaplanowaną na drugą połowę sierpnia. Szczegóły znajdują się w gablocie i internecie.

Diamentowy Jubileusz:

• W ostatnią niedzielę czerwca (25.06.2023) będziemy świętowali Jubileusz 60-lecia święceń kapłańskich ks. Zygmunta Lipskiego i ks. Jana Sobczaka, emerytowanych proboszczów naszej parafii. W ramach obchodów przewidziany jest między innymi obiad z Czcigodnymi Jubilatami. Proszę chętne osoby o zgłaszanie w zakrystii obecności na planowanym posiłku.

Kwiaty:

• Okres Wielkanocy daje okazję do ozdabiania ołtarza kwiatami. W Echu Dąbrowicy, gablocie i na stronie internetowej umieszczony jest harmonogram Mszy św. za Ofiarodawców w bieżącym roku. Ofiary można składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne (nr konta znajduje się na stornie internetowej). Msza św. w intencji Ofiarodawców z Dąbrowicy nr 1-30 zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

• Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 2×100 i 2×200 PLN.