Pomoc Kościołowi w Potrzebie

You are currently viewing Pomoc Kościołowi w Potrzebie

📆 13 listopada, Dzień Solidarności 🇺🇦 UKRAINA 🇺🇦

Od 7 miesięcy Dima przechodzi przyspieszony kurs dorastania. Kiedy jego tato wyruszył na front bronić swojego domu i kraju, to właśnie on przejął obowiązki głowy rodziny. Ma tylko dziewięć lat, ale tato żegnając się z nim powiedział: „Zaopiekuj się mamą i siostrzyczką. Ja niedługo wrócę!”. Dima potraktował to bardzo poważnie, bez słowa skargi pomaga w codziennych obowiązkach, jeszcze pilniej się uczy, wraz z mamą przynosi z cerkwi mleko i pieluchy dla rocznej Tani. Tato niedługo wróci i wszystko będzie jak kiedyś.

Zbrodnicza napaść Rosji na Ukrainę zrujnowała życie jej mieszkańców. Od początku tej wojny Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie dociera z pomocą na wschód. Hojne serca darczyńców pozwoliły ulżyć tysiącom potrzebujących a także pomóc w odbudowie kraju. Przekazana w pierwszych miesiącach pomoc to 1,3 miliona euro, a do końca roku ta suma wzrośnie o kolejne 3,27 miliona.

📆 13 listopada, Dzień Solidarności 🇺🇦 UKRAINA 🇺🇦

Staramy się pomagać zwłaszcza osobom, które pozostały na Ukrainie. Więcej informacji ⬇️⬇️⬇️

CHCESZ POMÓC?

PKO BP o/ Warszawa