XXVIII Niedziela Zwykła, 13 października 2024 r.

• Dzisiaj po raz 24. obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
  • Przed kościołem można nabyć „kremówki papieskie” w cenie co najmniej 8 PLN. Uzyskany dochód Akcja Katolicka przeznacza na zakup upominków mikołajkowych dla dzieci z naszej parafii.
  • Po Mszy św. o godz. 17.00 rozpoczniemy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie.
  • Dzisiaj obywa się doroczne liczenie wiernych dominicantes i commmunicantes tzn. uczestniczących w niedzielnej Mszy św. i przystępujących do Komunii Świętej.

Poniedziałek:

• W poniedziałek, 14 października, w Dniu Edukacji Narodowej podczas Mszy św. o godz. 18.00 obejmiemy modlitwą nauczycieli, wychowawców i wykładowców.

Piątek:

• W piątek, 18 października przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia.

• W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny.
  • Zebranie Rady duszpasterskiej – godz. 14.00.

Przypomnienia:

• Dziesiątek różańca dla dzieci ­ – poniedziałek-piątek, godz. 16.45;
  • Nabożeństwo różańcowe – dzień powszedni, godz. 17.30;
  • Różaniec Rodziców za dzieci – zapisy w zakrystii i na stronie internetowej;
  • Pielgrzymka do Rzymu – zapisy w zakrystii.

Kwiaty:

• Gratulujemy Nowożeńcom Weronice i Karolowi, życzymy im obfitości łask na nowej drodze życia i dziękujemy za dekorację kwiatową kościoła.
  • Dziękuję Parafiance, która posadziła chryzantemy na klombach przy ołtarzach Oktawy Bożego Ciała.
  • Dziękuję 10 Rodzinom z ul. Przejrzystej, Promienistej i Zakątek, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 700 PLN.
  • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na ten cel Mieszkańców Lublina: ul. Stroma, Ustronna, Urodzajna, Dąbrowicka, Nałęczowska. Ofiary można składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne (nr konta znajduje się na stornie internetowej). Msza św. w intencji Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

• Dziękuję Parafianinowi, który wyczyścił i zdezynfekował klimatyzatory w kościele, przygotowując je do nowego sezonu grzewczego.
  • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 100, 200 i 500 PLN.

W tym tygodniu:

• Dzisiaj, w niedzielę, 13 października – bł. Honorat Koźmiński, kapłan i zakonnik, założyciel zgromadzeń „bezhabitowych” i „męczennik konfesjonału”.
  • We wtorek, 15 października – św. Teresa od Jezusa, wielka mistyczka karmelitańska, reformatorka karmelitańskiej rodziny zakonnej, ogłoszona przez św. Pawła VI doktorem Kościoła i nazwana przez niego „doktorem mistycznym”.
  • W środę, 16 października – św. Jadwiga Śląska, która zasłynęła z wielkiej dobroci, miłości i miłosierdzia wobec poddanych oraz potrafiła poskromić surowość swojego męża, księcia Henryka Brodatego.
  • W czwartek, 17 października – św. Ignacy Antiocheński, który w kilku swoich listach wyłożył naukę o Chrystusie, Kościele i życiu chrześcijańskim.
  • W piątek, 18 października – św. Łukasz, Ewangelista, uczeń i towarzysz św. Pawła Apostoła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, w których opisał życie pierwotnego Kościoła.
  • W sobotę, 19 października – bł. Jerzy Popiełuszko, kapłan i męczennik, który w swoim życiu starał się nieustannie realizować myśl z listu do Rzymian: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!”.