XXIX Niedziela Zwykła, 20 października 2024 r.

• Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misjonarzy zakonnych i świeckich oraz wspieramy ich ofiarami.
  • Zebranie Rady duszpasterskiej – godz. 14.00.
  • Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania – godz. 18.00.

• Za tydzień, w nocy z soboty na niedzielę pamiętajmy o przestawieniu zegarków. Przechodząc z czasu letniego na zimowy śpimy o godzinę dłużej.
  • Zmiana tajemnic różańcowych – godz. 12.30.

Dominicantes i commmunicantes:

• W niedzielę, 13 października br., odbyło się doroczne liczenie wiernych;
  • 777 – liczba wiernych na Mszy św. niedzielnej (28 % parafian);
  • 429 – liczba wiernych przystępujących do Komunii Św. (55% obecnych na Mszy św.).

Różaniec wypominkowy:

• W najbliższych dniach KSM dostarczy do naszych skrzynek pocztowych czyste karty wypominkowe z harmonogramem modlitw za zmarłych.

Przypomnienia:

• Dziesiątek różańca dla dzieci ­ – poniedziałek-piątek, godz. 16.45;
  • Nabożeństwo różańcowe – dzień powszedni, godz. 17.30;
  • Różaniec Rodziców za dzieci – zapisy w zakrystii i na stronie internetowej;
  • Pielgrzymka do Rzymu – zapisy w zakrystii.

Ogłoszenie Caritas:

• Caritas Polska w zbiórce kościelnej oraz z wpłat biznesowych i indywidualnych zebrała na pomoc powodzianom w sumie 75 mln zł.

Ogłoszenie diecezjalne:

• Moderatorzy Żywego Różańca i misji w Archidiecezji Lubelskiej zapraszają członków Żywego Różańca i osoby zaangażowane misyjnie, na diecezjalne spotkanie modlitewno-formacyjne, które odbędzie się w parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie 26 października br., w sobotę. Początek o godz. 10.00. W programie: świadectwa, konferencje, modlitwa różańcowa, adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. o godz. 11.30 oraz Agapa.

Kwiaty:

• Dziękuję 11 Rodzinom z Lublina: ul. Stroma, Ustronna, Urodzajna, Dąbrowicka, Nałęczowska, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 715 PLN.
  • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na ten cel Mieszkańców Lublina z ul. Deszczowej i Głównej. Ofiary można składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne (nr konta znajduje się na stornie internetowej). Msza św. w intencji Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

• Dziękuję Parafianom, którzy wykonali i przekazali materiały biurowe z hologramem parafii.
  • Dziękuję Darczyńcy, który przekazał na potrzeby naszej wspólnoty: 200 PLN.

W tym tygodniu:

• Dzisiaj, 20 października – św. Jan Kanty, najpierw student, a następnie profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, kapłan odznaczający się wielkim miłosierdziem dla ubogich, pracowitością i prawdomównością.
  • We wtorek, 22 października – św. Jan Paweł II, papież, którego pontyfikat jest dobrze nam znany i naznaczony duchowością całkowitego powierzenia się Maryi, o czym przypomina jego zawołanie „TOTUS TUUS”.