XXIV Niedziela Zwykła, 15 września 2024 r.

• Dzisiaj, w trzecią niedzielę września, w Polsce przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu.
  • Spotkanie organizacyjne dla dzieci i rodziców w sprawie Pierwszej Komunii Świętej 2025 – godz. 18.00.

Środa:

• W środę, 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki: podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlili się w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii.

• Spotkanie organizacyjne dla młodzieży i rodziców w sprawie Bierzmowania 2025 – godz. 18.00.

Kwiaty:

• Dziękuję parafiance Annie za ofiarowane kwiaty to dekoracji kościoła.
  • Dziękuję 5 Rodzinom z Dąbrowicy mieszkającym w domach z niezmienionym adresem, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 550 PLN.
  • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na ten cel Mieszkańców Kolonii Płouszowice nr 27-60. Ofiary można składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne (nr konta znajduje się na stornie internetowej). Msza św. w intencji Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

• Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 100, 200, 250 i 500 PLN.

W tym tygodniu:

• W poniedziałek, 16 września – św. św. męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian, nieugięci obrońcy chrześcijańskiej wiary, za którą złożyli w ofierze swoje życie w połowie III wieku.
  • W środę, 18 września – św. Stanisław Kostka, nowicjusz jezuicki, który odznaczał się wielką pobożnością i pragnieniem całkowitego poświęcenia się Bogu. Patron nowicjuszy, dzieci i młodzieży oraz naszej ojczyzny.
  • W piątek, 20 września – św. św. męczennicy z Korei: pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze.
  • W sobotę, 21 września – św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista, powołany przez Chrystusa poborca cła i podatków dla rzymskiego okupanta, autor Ewangelii wskazującej ścisły związek między Starym i Nowym Testamentem.