XXII Niedziela Zwykła, 1 września 2024 r.

• Przeżywamy pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 – możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. [Taca gospodarcza]
  • Podczas Mszy św. o godz. 11.30 poświęcimy wieniec dożynkowy przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrowicy i podziękujemy Bogu za tegoroczne zbiory.
  • Ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na świetlice dla dzieci prowadzone przez Caritas.

Poniedziałek:

• Jutro, 2 września br. zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę św. o godz. 8.30, podczas której będziemy wypraszali Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny i katechetyczny 2024/2025.

Czwartek:

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Stosowne nabożeństwa będziemy celebrowali o godz. 17.30.

Piątek:

• W pierwszy piątek przed południem odwiedzimy chorych i starszych Parafian z Komunią Świętą, a od godz. 16.30 w kościele będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  • W piątek, 6 września br. rozpoczniemy również w naszej parafii obchody uroczystości odpustowych.
  • O godz. 18.30 zapraszamy na tradycyjne nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które w tym roku zakończy się przy odrestaurowanym Krzyżu misyjnym z 1926 r., stojącym przy ul. Konwaliowej.
  • Dziękuję Rodzinie Żuberów za odnowienie i wzmocnienie Krzyża misyjnego.

Sobota:

• W sobotę, 7 września br. o godz. 18.30 rozpoczniemy nabożeństwo za zmarłych. W kościele zapalimy znicze, które zostaną pobłogosławione i w modlitewnej procesji zaniesione procesyjnie na cmentarz.

• W niedzielę, 8 września br. świętujemy Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.
  • Sumie odpustowej o godz. 11.30 będzie przewodniczył ks. prof. Franciszek Longchamps de Bérier, Kierownik Katedry Prawa Rzymskiego w Uniwersytecie Jagiellońskim.
  • Podczas Mszy św. zostanie poświęcone ziarno siewne, nasiona i kopia obrazu Narodzenie Maryi – Alessandro Turchi’ego, obecnie znajdująca się w holu domu parafialnego, a ofiarowana przez Rodzinę Caboniów – za co serdecznie dziękujemy!
  • Na zakończenie uroczystości pomodlimy się Litanią Dąbrowicką w wykonaniu połączonych chórów Cantemus Domino i Jubileum oraz wyruszymy z procesją eucharystyczną wokół kościoła.
  • Zapraszam dziewczynki w strojach komunijnych do sypania kwiatów, chłopców do niesienia różańca, a dorosłych – feretronów.

Pielgrzymka do Wąwolnicy:

• Wczoraj grupa 203 pielgrzymów wychodząc z Dąbrowicy szczęśliwie dotarła na do Sanktuarium MB Kębelskiej w Wąwolnicy. Dziękuję za świadectwo wiary wszystkim pątnikom pielgrzymującym z naszą wspólnotą parafialną. Za pomoc organizacyjną dziękuję służbom porządkowym, grupie muzycznej, p. Wojciechowi, który po uroczystościach przywiózł pątników do Dąbrowicy autokarem i dodatkowo ofiarował 600 PLN na rzecz naszej parafii.

Zapisy do Pierwszej Komunii Świętej:

• Rozpoczynamy zapisy dla dzieci, które 11 maja 2025 r. chcą w naszej parafii przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Zapisy trwają do 14 września i prowadzone są wyłącznie on-line. Link do formularza znajduje się na stronie parafialnej.
  • Pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci odbędzie się w niedzielę, 15 września br. w domu parafialnym o godz. 12.30.

Pielgrzymka do Rzymu:

• W zakrystii trwają zapisy na autokarową pielgrzymkę do Rzymu, w dniach 21-30 maja 2025 r.

Kalendarz 2025:

• Na stoliku z prasą katolicką, oprócz czasopism, do których lektury zachęcam, jest również wyłożony Kalendarz Maryjny 2025 – 12 PLN.

• Dziękuję Nowożeńcom Agnieszce i Bartłomiejowi za dekorację kwiatową kościoła i życzę Bożego Błogosławieństwa na nowej drodze życia.
  • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 100, 150, 200, 3×200 i 1000 PLN.

Zapowiedzi przedślubne:

• Maja Tomasiak, panna z par. w Puchaczowie i Marek Ostrowski, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź II.
  • Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić proboszcza.

W tym tygodniu:

• We wtorek, 3 września – św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła, który był pełen bojaźni Bożej i najwyższej pokory oraz jaśniał wielkim światłem Ducha Świętego.
  • W środę, 4 września – Błogosławione Nazaretanki, męczenniczki z Nowogródka, które ofiarowały swoje życie za ocalenie aresztowanych: miejscowego proboszcza i mieszkańców miasteczka.