XXI Niedziela Zwykła, 25 sierpnia 2024 r.

• Dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona jest na Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej. Zebrane środki zostaną przekazane na pokrycie kosztów montażu okien i drzwi przeciwpożarowych w „Biskupiaku” – katolickim Liceum prowadzonym przez Archidiecezję Lubelską.
  • Po Mszy św. o godz. 11.30 nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.

Poniedziałek:

• Jutro, 26 sierpnia przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej: Msze św. o godz. 8.00, 17.00 i 18.00.

Wtorek:

• Spotkanie dla osób gotowych współtworzyć grupę muzyczną, porządkową lub medyczną podczas Pieszej Pielgrzymki do Wąwolnicy – godz. 18.30.

Sobota:

• Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy wyruszy w sobotę, 31 sierpnia bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00.
  • Zapisy pielgrzymów w celu wykupienia ubezpieczenia prowadzone są do środy  włącznie drogą online, za pośrednictwem parafialnej strony internetowej. Istnieje również możliwość rezerwacji miejsca w autokarze powrotnym.

• Przyszła niedziela, 1 września będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 będzie istniała możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. [Taca gospodarcza]
  • Podczas Mszy św. o godz. 11.30 poświęcimy wieniec dożynkowy przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrowicy i podziękujemy Bogu za tegoroczne zbiory.

Ogłoszenie Wójta Gminy Jastków:

• Wójt Gminy Jastków zaprasza na Dożynki Gminne, które odbędą się w niedzielę, 1 września w Jastkowie – program wydarzenia na stronie internetowej.

Nowy rok szkolny:

• Dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszam w poniedziałek, 2 września na Mszę św. o godz. 8.30, podczas której będziemy wypraszali Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny i katechetyczny 2024/2025. Inauguracja roku w Szkole Podstawowej w Płouszowicach rozpocznie się o godz. 9.45.

Ogłoszenie Pani Sołtys Kolonii Płouszowice:

• Pani Sołtys zaprasza na zebranie wiejskie mieszkańców sołectwa Kolonia Płouszowice, które odbędzie się w poniedziałek, 2 września 2024 r. o godz. 17.30 w budynku Świetlicy Wiejskiej.

Pielgrzymka do Rzymu:

• W zakrystii trwają zapisy na autokarową pielgrzymkę do Rzymu, w dniach 21-30 maja 2025 r.

• Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 2×100, 200 i 500 PLN.

Zapowiedzi przedślubne:

• Maja Tomasiak, panna z par. w Puchaczowie i Marek Ostrowski, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź I.
  • Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić proboszcza.

W tym tygodniu:

• We wtorek, 27 sierpnia – św. Monika, matka św. Augustyna; jej łzy, a nade wszystko gorliwa i wytrwała modlitwa oraz święte życie doprowadziły do nawrócenia męża i synów.
  • W środę, 28 sierpnia – św. Augustyn, największy teolog chrześcijańskiej starożytności, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła Zachodniego.
  • W czwartek, 29 sierpnia – św. Jan Chrzciciel, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego, i poprzedził Go również w męczeństwie.

Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości Maryjne

Drodzy Bracia i Siostry!

Sanktuarium to miejsce, gdzie niebo styka się z ziemią. To źródło, w którym pulsuje skarb Bożej łaski, to przestrzeń miłosierdzia i pojednania – z Bogiem i z człowiekiem. To świątynia, z której rozlega się wołanie o świętość, skierowane do wszystkich ochrzczonych.

Kolejny raz zapraszam Was do uczestnictwa we wrześniowych uroczystościach Maryjnych w sanktuariach w Wąwolnicy i w Chełmie oraz – w październiku – w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie.

Piękną tradycją naszej archidiecezji są piesze pielgrzymki do Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy i do Matki Bożej na Górze Chełmskiej. W obu sanktuariach pobłogosławimy wieńce dożynkowe – znak wdzięczności Bogu, Dawcy życia, za cud pomnożenia chleba i spełnienie wypowiadanej w Modlitwie Pańskiej prośby: Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj!

Tegorocznym uroczystościom maryjnym w Wąwolnicy, w niedzielę 1 września o godz. 12.00, będzie przewodniczył Arcybiskup Józef Michalik, były metropolita przemyski oraz wieloletni przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Uroczystości będą przebiegać w obecności relikwii błogosławionej rodziny Ulmów, które w tych dniach peregrynują w naszej archidiecezji.

Dnia 8 września o godz. 11.30 zgromadzimy się w Chełmie, wokół tamtejszej Bazyliki, aby dziękować Bogu za łaski otrzymane od Niego za wstawiennictwem Matki Bożej Chełmskiej. Uroczystościom będzie przewodniczył Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

Na początku października minie 10 lat od przeniesienia obrazu Matki Bożej Latyczowskiej z kaplicy sióstr służek NMP Niepokalanej do kościoła Matki Bożej Różańcowej, który od siedmiu lat jest sanktuarium Patronki Nowej Ewangelizacji.

Zapraszam Was na uroczystą Eucharystię w niedzielę, 6. października o godz. 12.00. Będziemy wspólnie modlić się do Maryi, która jest obecna w tajemnicach Chrystusa i Kościoła oraz na drogach naszej wędrówki życiowej.

Wszystkim z serca błogosławię

Wasz Biskup Stanisław

Lublin, Wspomnienie Matki Bożej Królowej, 22 sierpnia 2024 r.