XX Niedziela Zwykła, 18 sierpnia 2024 r.

SMAL:

• W najbliższą środę, 21 sierpnia br. rozpocznie się w Garbowie Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej, które potrwa do niedzieli, 25 sierpnia br. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.

Pielgrzymki:

• Na stronie internetowej parafii trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy, która wyruszy z naszej parafii w sobotę, 31 sierpnia br.
  • Osoby gotwe współtworzyć w grupę muzyczną, zespół porządkowy i zespół medyczny zapraszam na spotkanie organizacyjne we wtorek, 27 sierpnia br. o godz. 18.30.
  • W zakrystii trwają zapisy na autokarową pielgrzymkę do Rzymu, w dniach 21-30 maja 2025 r.

Echo Dąbrowicy:

• Dziękuję autorom artykułów, redakcji i wydawnictwu za opracowanie kolejnego numeru czasopisma parafialnego Echo Dąbrowicy.

• Dziękuję Nowożeńcom Aleksandrze i Damianowi za dekorację kwiatową kościoła i życzę Bożego Błogosławieństwa na nowej drodze życia.
  • Mama chorej Wiktorii dziękuje za zebrane ofiary na leczenie córki: 3234 PLN i 40 Euro.
  • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 2×100 i 200 PLN.

Zapowiedzi przedślubne:

• Weronika Michalczuk, panna z par. tutejszej i Karol Damian Rybka, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź II.
  • Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić proboszcza.

W tum tygodniu:

• We wtorek, 20 sierpnia – św. Bernard z Clairvaux, człowiek wielkiej wiedzy, modlitwy i kontemplacji, który potrafił łączyć przedziwnie życie niezmiernie czynne z kontemplacją i mistyką, a który zasłynął również jako autor wielu pism teologicznych i ascetycznych.
  • W środę, 21 sierpnia – św. Pius X, papież, który w czasie swojego pontyfikatu dokonał wielu reform zgodnie z tym, co zawarł w pierwszej encyklice pt. „Odnowić wszystko w Chrystusie”.
  • W czwartek, 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
  • W sobotę, 24 sierpnia – św. Bartłomiej, Apostoł, znany też jako Natanael, pochodził z Kany Galilejskiej i według tradycji poniósł śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.