XVI Niedziela Zwykła, 21 lipca 2024 r.

• Na cmentarzu o godz. 11.15 rozpocznie się Różaniec wypominkowy, a o godz. 12.00 oprawimy Mszę Św. w intencji zmarłych.

• Wspominając św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. dokonamy obrzędu błogosławieństwa kierowców oraz pojazdów mechanicznych, modląc się o roztropne ich wykorzystywanie.

Cmentarz:

• Na naszym cmentarzu spoczywa 1426 osób; znajduje się tu 966 grobów (32 – nowe groby, które są gotowe do udostępnienia zmarłym parafianom; 113 – groby udostępnione, które nadal są puste; 821 – groby udostępnione, w których są pochowani); 482 grobów ma już dysponenta, a 452 – jeszcze go nie ma.
  • Przypominam, że zgodnie z postanowieniem Rady duszpasterskiej nowe groby na cmentarzu są udostępniane wyłącznie zmarłym parafianom. Do czasu powiększenia terenu cmentarza nie ma możliwości uzyskania nowego grobu dla osób żyjących. Procedury administracyjne związane z poszerzeniem cmentarza nadal się toczą.
  • Na stronie internetowej parafii jest dostępna wyszukiwarka grobów, która umożliwia wysłanie informacji o ewentualnych błędach w nazwiskach i datach dotyczących osób pochowanych.
  • W przeglądarce internetowej zaznaczono na zielono groby, które mają, a na czerwono – nie mają dysponenta. Kwestię dysponowania grobem należy uregulować osobiście w kancelarii parafialnej.
  • Dziękuję ss. Pasterzankom, które przekazały miejsce i nagrobek do urządzenia parafialnego Ossuarium.
  • Dziękuję Dysponentom i innym Osobom, które systematycznie wnoszą opłaty za groby zarówno puste jak i zajęte. Wpłaty można dokonać w kancelarii parafialnej lub przelewem bankowym – objaśnienie jak to robić odnajdziemy na nowej stronie internetowej parafii.
  • Planując przeprowadzenie prac budowlanych na cmentarzu (np. ustawienia lub wymiany nagrobka, wykonania opaski wokół grobu, ustawienia ławki) dysponent grobu powinien uprzednio uzyskać w kancelarii parafialnej przepustkę na wjazd dla firmy kamieniarskiej.

• Dziękuję Darczyńcy, który przekazał na potrzeby naszej wspólnoty 200 PLN.

Zapowiedzi przedślubne:

• Agnieszka Kozłowska, panna z par. tutejszej i Bartłomiej Wąsik, kawaler z par. w Puchaczowie – zapowiedź II.
  • Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić proboszcza.

W tum tygodniu:

• W poniedziałek, 22 lipca – św. Maria Magdalena, Apostołka Apostołów, która zatrwożonym uczniom jako pierwsza przyniosła radosną nowinę o zmartwychwstaniu Jezusa.
  • We wtorek, 23 lipca – św. Brygida Szwedzka, wzorowa żona i matka, zakonnica i mistyczka, której mistyczne spotkania z Jezusem stanowią do dzisiaj inspirację dla chrześcijan.
  • W środę, 24 lipca – św. Kinga, księżna i fundatorka klasztoru klarysek w Sączu, która została zapamiętana jako pani pobożna, miłosierna i czuła na ludzką niedolę.
  • W czwartek, 25 lipca – św. Jakub, Apostoł, zwany Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską.
  • Również w czwartek, 25 lipca – św. Krzysztof, którego imię znaczy „niosący Chrystusa” i który patronuje kierowcom oraz podróżującym.
  • W piątek, 26 lipca – św. św. Anna i Joachim, rodzice Najświętszej Maryi Panny i dziadkowie Pana Jezusa.