XIII Niedziela Zwykła, 30 czerwca 2024 r.

/Komunikat Metropolity Lubelskiego/

Czwartek:

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  • W czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania – godz. 17.30.

Piątek:

• W piątek przed południem odwiedzimy starszych i chorych Parafian z Komunią Świętą; od godz. 16.30 zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania; o godz. 17. 30 – Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

• W sobotę, o godz. 17.30 Litania Loretańska do Matki Bożej.

• Za tydzień będziemy przeżywali pierwszą niedzielę miesiąca: po Mszy św. o godz. 8.00 będzie możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu; zbierana będzie taca gospodarcza.

Na stronie internetowej parafii:

• Formularze związane z pomocą żywnościową dla ubogich osób i rodzin w ramach akcji Caritas.
  •  Linki do zapisu kandydatów do Bierzmowania, do zapisu na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę oraz włączenia się w fundusz pielgrzymkowy “Idę z Tobą”.

• W minionym tygodniu sakramentalny związek małżeński zawarli Anna i Marcel. Gratulujemy Nowożeńcom i dziękujemy za ofiarowaną do kościoła dekorację kwiatową.
  • Dziękuję 9 Rodzinom z Dąbrowicy mieszkającym przy ul. Uzdrowiskowej i Źródlanej, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 520 PLN.
  • W okresie wakacyjnym robimy przerwę w zbieraniu ofiar na ten cel. Będziemy się starali przyozdabiać ołtarz kwiatami z naszych ogródków.
  • Dziękuję Darczyńcy, który przekazał na potrzeby naszej wspólnoty 200 PLN.

W tum tygodniu:

• W środę, 3 lipca – św. Tomasz, Apostoł, który według tradycji miał zanieść Dobrą Nowinę do Indii, a jego wyznanie wiary winno być dla nas stałą inspiracją.
  • W sobotę, 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska, patronka dzieł misyjnych w Polsce, która swoje talenty i zdolności poświęciła dziełu misyjnemu Kościoła, zwłaszcza dla rozkrzewiania wiary w Afryce.