XII Niedziela Zwykła, 23 czerwca 2024 r.

• Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć naszych ojców w dniu ich święta.
  • Na boisku przy źródełku odbywa się dzisiaj Charytatywny Piknik Rodzinny.

Sobota

• W sobotę, 29 czerwca przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła: Msze św. – godz. 8.00, 17.00 i 18.00.

Caritas:

• Caritas rozpoczyna pomoc żywnościową, w której w tym roku można otrzymać ok. 34 kg produktów żywnościowych na osobę. Osoby samotne, mające miesięczny dochód do 2.056,40 zł, lub osoby mieszkające w rodzinie z dochodem do 1.590,00 zł na osobę, mogą zgłosić się do programu, wypełniając formularz dostępny zakrystii lub do pobrania na stronie www.lublin.caritas.pl. Z wypełnionym formularzem udajemy się do Ośrodka Pomocy Społecznej, który kwalifikuje nas do programu. Po zakwalifikowaniu do programu formularz przekazujemy do sekretariatu Caritas w Lublinie albo do kancelarii parafialnej i czekamy na informację o terminie i miejscu odbioru paczki żywnościowej.

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę:

• Po raz 46. wyruszy z Lublina na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka – zapisy na stronie internetowej.
  • Również i w tym roku będzie można wesprzeć fundusz “Idę z Tobą”. Jest wiele osób, które nie mogą wybrać się na pątniczy szlak, gdyż sytuacja finansowa nie pozwala im na pokrycie kosztów pielgrzymki. Dlatego zapraszamy chętnych, by wsparli nasz Fundusz. W ten sposób pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej.

• W minionym tygodniu sakramentalny związek małżeński zawarli Paulina i Patryk. Gratulujemy Nowożeńcom i dziękujemy za ofiarowaną do kościoła dekorację kwiatową.
  • Dziękuję 4 Rodzinom z Dąbrowicy mieszkającym przy ul. Wierzbowej, Prostej, Kresowej, Kwiatowej i Widokowej, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 320 PLN.
  • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na ten cel Mieszkańców Dąbrowicy z ul. Uzdrowiskowej i Źródlanej. Ofiary można składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne. Msza św. w intencji Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.
  • Dziękuję Osobom, które w ubiegłą niedzielę złożyły ofiarę do puszki na zakup kwiatów przed pomnik św. Jana Pawła II oraz 2 Parafiankom, które te kwiaty posadziły.
  • Dziękuję Darczyńcy, który przekazał na potrzeby naszej wspólnoty 200 PLN.

W tum tygodniu:

• W poniedziałek, 24 czerwca – św. Jan Chrzciciel, poprzednik Pański i ostatni prorok Starego Testamentu, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego.
  • W piątek, 28 czerwca – św. Ireneusz z Lyonu, biskup i męczennik, który odegrał ważną i wybitną rolę w dziejach Kościoła: dzięki jego dziełu „Adversus hæreses” możemy poznać wszystkie błędy, jakie nękały pierwotne chrześcijaństwo, jak i wykład autentycznej wiary.
  • W sobotę, 29 czerwca – św. św. Apostołowie Piotr i Paweł, którzy dla podkreślenia wyjątkowych zasług dla Kościoła są nazywani „Książętami Apostołów”.