XI Niedziela Zwykła, 16 czerwca 2024 r.

Umiłowani w Chrystusie Panu – Siostry i Bracia!

23 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy odbędzie się II Dzień Rodzin Archidiecezji Lubelskiej. Chcemy dziękować Bogu za dar sakramentu małżeństwa oraz zawierzyć mu wszystkie rodziny naszej Archidiecezji.

W tym roku spotkanie odbędzie się pod hasłem „W górę serca”. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 12.00, podczas której małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie. Po zakończonej liturgii będzie czas na wspólne świętowanie na błoniach przy Sanktuarium.

Będziemy mieli również okazję wysłuchać świadectwa małżeństw oraz wspólnie modlić się przed Najświętszym Sakramentem. Całość zakończy koncert oraz rodzinny Różaniec.

Zachęcam do uczestnictwa w tym ważnym dla rodzin naszej Archidiecezji wydarzeniu! Z modlitwą i błogosławieństwem

Wasz biskup Stanisław

• Mszą św. o godz. 11.30 rozpoczynamy Jarmark Firlejowski 2024. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na plakatach w gablocie i internecie.
  • Do puszki można złożyć ofiarę na zakup kwiatów, które chcemy posadzić przed pomnikiem św. Jan Pawła II.

Piątek:

• W piątek, 21 czerwca, zakończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny. Na dziękczynną Mszę św. zapraszamy w piątkowy poranek o godz. 8.30.

Ogłoszenie Sołtysa Płouszowic Kolonii:

• Sołtys Płouszowic Kolonii zaprasza dzieci na Kreatywne Wakacje w Świetlicy Wiejskiej w Płouszowicach – Szczegóły dotyczące zapisów znajdują się na plakacie.

Bierzmowanie 2025:

• Przypominam, że na stronie parafialnej trwają zapisy dla kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania w 2025 r. Zapisać można dziecko, które we wrześniu 2024 r. będzie uczniem/uczennicą VII lub VIII klasy Szkoły Podstawowej, bądź będzie na wyższym etapie edukacji szkolnej.

Kwiaty:

• Dziękuję 8 Rodzinom z Dąbrowicy mieszkającym przy ul. Legionowej, Środkowej, Kolorowej, Przyjaznej i Zwycięskiej, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 500 PLN.
  • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na ten cel Mieszkańców Dąbrowicy z ul. Wierzbowej, Prostej, Kresowej, Kwiatowej i Widokowej. Ofiary można składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne. Msza św. w intencji Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

• Dziękuję o. Ryszardowi za ofiarowany do kościoła złoty ornat oraz Parafiance, która ufundowała ornat fioletowy.
  • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 2×100 i 200 PLN.

Zapowiedzi przedślubne:

• Aleksandra Patrycja Boguta, panna z par. w Niedrzwicy Dużej i Krystian Grzegorz Majcher, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź II.
  • Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić proboszcza.

W tum tygodniu:

• W poniedziałek, 17 czerwca – św. Brat Albert Chmielowski, którego postawa służby najuboższym i spychanym na margines życia przypomina o wielkości i godności każdego człowieka.
  • W piątek, 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga, młodziutki jezuita, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych.