X Niedziela Zwykła, 9 czerwca 2024 r.

• Dziś modlitwą i ofiarami składanymi na tacę wspieramy Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  • Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów wyruszających do Medjugorie – godz. 12.30.

Czwartek:

• W czwartek, 13 czerwca o godz. 18.30 zapraszamy na różaniec fatimski i procesję z figurką Matki Bożej. Warto na to nabożeństwo przynieść świece/lampiony.

• W przyszłą niedzielę, 16 czerwca Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza mieszkańców na Jarmark Firlejowski. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.30 Mszą św. w kościele parafialnym, a szczegóły programu znajdują się na plakatach i w internecie.

Bierzmowanie 2025:

• Przypominam, że na stronie parafialnej trwają zapisy dla kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania w 2025 r.

Kwiaty:

• Dziękuję 2 Rodzinom z Dąbrowicy mieszkającym przy ul. Owocowej, Wrzosowej, Ogrodowej i Konwaliowej, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 100 PLN.
  • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na ten cel Mieszkańców Dąbrowicy z ul. Legionowej, Środkowej, Kolorowej, Przyjaznej i Zwycięskiej. Ofiary można składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne (nr konta znajduje się na stornie internetowej). Msza św. w intencji Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

• Dziękuję za przygotowanie ołtarzy na Oktawę Bożego Ciała: Radzie Parafialnej, Siostrom Pasterzankom, Siostrom Franciszkankom i Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych.
  • Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 2×100 i 200 PLN.

Zapowiedzi przedślubne:

• Aleksandra Patrycja Boguta, panna z par. w Niedrzwicy Dużej i Krystian Grzegorz Majcher, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź I.
  • Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić proboszcza.

W tum tygodniu:

• We wtorek, 11 czerwca – św. Barnaba, Apostoł, którego Dzieje Apostolskie charakteryzują jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.
  • W czwartek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy, jeden z najważniejszych świętych franciszkańskich i jeden z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych, który w ludowej tradycji jest czczony jako Patron rzeczy znalezionych.
  • W piątek, 14 czerwca – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik z Dachau, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę swoim współwięźniom.