V Niedziela Wielkanocy, 15 maja 2022 r.

1. Dzisiaj:
    1. Wczoraj, pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej zakończył się Biały Tydzień. Dziękuję ks. Michałowi za przygotowanie tegorocznej uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, S. Pasterzance Ewie za muzyczną oprawę liturgii Białego Tygodnia, a także Pani Katechetce Hannie za włączenie się w opiekę nad Dziećmi.
    1. Podczas Mszy Św. o godz. 11.30 grupa dzieci z naszej parafii będzie świętowała pierwszą rocznicę przystąpienia do Komunii Świętej. Dziękuję s. Pasterzance Renacie, za przygotowanie tej uroczystości.
  2. Poniedziałek:
    1. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto i 20. rocznica ogłoszenia św. Andrzeja Boboli – Patronem Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech wstawiennictwo tego Patrona Polski, którego odnowiony wizerunek znajduje się w naszym kościele, wyprasza dar jedności naszej wspólnocie parafialnej oraz całej ojczyźnie.
  3. Środa:
    1. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II.
    1. Zapraszam członków Rady Duszpasterskiej na spotkanie o godz. 18.30, aby omówić bieżące sprawy duszpasterskie i gospodarcze naszej parafii.
  4. Niedziela:
    1. W przyszłą niedzielę, Akcja Katolicka będzie rozprowadzała przed kościołem Kremówki papieskie.
    1. O godz. 15.00 rozpocznie się Msza Św. i obrzęd poświęcenia pól w Kolonii Warszawskiej.
  5. Zapowiedzi przedślubne:
    1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Sylwia Olejnik, panna z par. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku i Kamil Czajka, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź II; Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.
  6. Kwiaty:
    1. W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na kwiaty do kościoła Mieszkańców Dąbrowicy nr 91-120 – Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.
    1. Dziękuję Osobom, które systematycznie troszczą się o zieleń na terenie przykościelnym – wyrywają chwasty i podlewają kwiaty.
  7. Darczyńcy:
    1. Dziękuję Dzieciom pierwszokomunijnym, które swoją modlitwą włączyły się w Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego i przekazały 740 PLN na rzecz misji.
    1. Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 90 i 2×200 PLN.