V Niedziela Wielkanocy, 15 maja 2022 r.

 1. Dzisiaj:
  1. Wczoraj, pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej zakończył się Biały Tydzień. Dziękuję ks. Michałowi za przygotowanie tegorocznej uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, S. Pasterzance Ewie za muzyczną oprawę liturgii Białego Tygodnia, a także Pani Katechetce Hannie za włączenie się w opiekę nad Dziećmi.
  1. Podczas Mszy Św. o godz. 11.30 grupa dzieci z naszej parafii będzie świętowała pierwszą rocznicę przystąpienia do Komunii Świętej. Dziękuję s. Pasterzance Renacie, za przygotowanie tej uroczystości.
 2. Poniedziałek:
  1. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto i 20. rocznica ogłoszenia św. Andrzeja Boboli – Patronem Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech wstawiennictwo tego Patrona Polski, którego odnowiony wizerunek znajduje się w naszym kościele, wyprasza dar jedności naszej wspólnocie parafialnej oraz całej ojczyźnie.
 3. Środa:
  1. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II.
  1. Zapraszam członków Rady Duszpasterskiej na spotkanie o godz. 18.30, aby omówić bieżące sprawy duszpasterskie i gospodarcze naszej parafii.
 4. Niedziela:
  1. W przyszłą niedzielę, Akcja Katolicka będzie rozprowadzała przed kościołem Kremówki papieskie. 
  1. O godz. 15.00 rozpocznie się Msza Św. i obrzęd poświęcenia pól w Kolonii Warszawskiej.
 5. Zapowiedzi przedślubne:
  1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Sylwia Olejnik, panna z par. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku i Kamil Czajka, kawaler z par. tutejszej – zapowiedź II; Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.
 6. Kwiaty:
  1. W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na kwiaty do kościoła Mieszkańców Dąbrowicy nr 91-120 – Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.
  1. Dziękuję Osobom, które systematycznie troszczą się o zieleń na terenie przykościelnym – wyrywają chwasty i podlewają kwiaty.
 7. Darczyńcy:
  1. Dziękuję Dzieciom pierwszokomunijnym, które swoją modlitwą włączyły się w Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego i przekazały 740 PLN na rzecz misji.
  1. Dziękuję Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 90 i 2×200 PLN.