Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 19 maja 2024 r.

• Dzisiaj przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego i dzień Rocznicy I Komunii Świętej.
  • Młodzież z naszej parafii rozprowadza Kremówki Papieskie zbierając środki na wakacyjny wyjazd rekolekcyjno-wypoczynkowy.
  • Godz. 15.00 – Msza św. połączona z obrzędem błogosławieństwa pól w Kol. Warszawskiej (krzyżu przy ul. Legionowej).

Poniedziałek:

• Jutro, 20 maja, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła: Msze Św. – godz. 8.00, 17.00 i 18.00.

• W przyszłą niedzielę, 26 maja będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy i święto Dnia Matki.
  • Godz. 15.00 – Msza św. połączona z obrzędem błogosławieństwa pól w Kol. Płouszowice (krzyżu przy domu nr 33).

Kwiaty:

• Dziękuję Paniom, które troszczą się o kwiaty przed kościołem i przy grocie Matki Bożej.
  • W najbliższym tygodniu proszę o ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła Mieszkańców Dąbrowicy z ul. Ukośnej, Żeglarskiej, Malinowej, Malowniczej i Pejzażowej. Ofiary można składać w zakrystii lub wpłacać na konto parafialne (nr konta znajduje się na stornie internetowej). Msza św. w intencji Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

• Dziękuję Dzieciom świętującym Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej za dar ołtarza w formie fioletowej kapy liturgicznej (700 PLN).
  • W Dzieciom Pierwszokomunijnym za ofiarę na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego w kwocie 1620 PLN.
  • Darczyńcom, którzy przekazali na potrzeby naszej wspólnoty: 100 i 200 PLN.

W tum tygodniu:

• Środa, 22 maja – św. Rita z Casci (wspomnienie);
  • Czwartek, 23 maja – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana (święto);
  • Sobota, 24 maja – Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych (wspomnienie obowiązkowe).